Сенат США схвалив резолюцію про скасування надзвичайного стану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американський президент має намір вперше скористатися правом вето і заблокувати документ.

Сенат США ухвалив резолюцію про скасування надзвичайного стану на американо-мексиканському кордоні, введеного у лютому президентом Дональдом Трампом.

За скасування режиму НС проголосували 59 сенаторів, проти - 41, повідомляє у четвер, 14 березня, Associated Press.

Раніше цю резолюцію підтримала Палата представників. Наразі документ відправиться на підпис до Трампа. Втім, він уже пообіцяв, що вперше скористається правом вето і заблокує резолюцію.

Видання наголошує, що Конгресу навряд чи вдасться подолати вето президента, оскільки для цього потрібні дві третини голосів конгресменів.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив про введення надзвичайного стану в країні 15 лютого, щоб отримати фінансування на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою. Одночасно він оголосив про виділення в рамках надзвичайного стану $8 мільярдів, які спрямують на будівництво.

Додамо, що уряд США припинив роботу 22 грудня 2018 року, після того, як глава Білого дому Дональд Трамп не зміг домовитися з Конгресом про бюджет на 2019 рік. У нього, на думку американського лідера, повинні були бути включені витрати у розмірі 5,7 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Нарешті, 25 січня Сенат і Палата представників ухвалила законопроект про припинення "шатдауну" до 15 лютого 2019 року і передали його американському президентові Дональду Трампу, який одразу ж його підписав. Зазначимо, що документ не передбачає виділення додаткових коштів на будівництво стіни, спорудження якої лобіював голова США, на американському кордоні з Мексикою.

ВідеоТрамп ввів надзвичайний стан, аби залишитися при владі - експерти

В Штатах тим часом твориться небувале. Третина країни подала в суд на свого президента. Усе - через запроваджений ним надзвичайний стан. Сюжет ТСН.Тижня - про колізію, що може назавжди змінити Америку, яка звикла вважати себе колискою демократії. І про досвід, який варто вивчити й тим, хто демократії лише вчиться.

Трамп ввів надзвичайний стан, аби залишитися при владі - експерти

Залиште свій коментар

Вибір редакції