Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США поки не знають, хто стоїть за «акустичними атаками» на Кубі

У Вашингтоні не виключають причетності третьої сторони, наприклад Росії, до атак на американських дипломатів в кубинській столиці.

 

Американська сторона поки не має підтверджених даних про те, хто несе відповідальність за ураження невідомими технічними засобами їхніх дипломатів на Кубі, що призвело до погіршення стану здоров'я персоналу посольства США.

Це зазначила речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, - пише Укрінформ.

«Ми не знаємо, хто стоїть за цими атаками", - зауважила представник Держдепартаменту, коментуючи ситуацію навколо посольства США в Гавані.

ВідеоСША оприлюднили нові дані про акустичну атаку на дипломатів після роботи на Кубі

Фотогалерея Історичний візит на Кубу: Обама під дощем гуляв в Гавані (26 фото)

Минулого тижня представник американської адміністрації в коментарі щодо розслідування інцидентів зазначив, що у Вашингтоні не виключають причетності третьої сторони, наприклад Росії, до атак на американських дипломатів в кубинській столиці.

29 вересня Держдеп був вимушений відкликати весь невійськовий персонал посольства в Гавані, а також усіх членів сімей. Це рішення було прийнято після неодноразових атак невідомими акустичними приладами, які спричинили погіршення здоров'я в американських дипломатів.

Але США продовжують підтримувати дипломатичні відносини з Кубою. "Ми також продовжимо співпрацювати з Кубою в подальшому розслідуванні щодо цих атак", - зауважили в зовнішньополітичному відомстві США.

Працівникам посольства Куби, який висилають зі США, дали сім днів на те, щоби покинути американську територію.

Нагадаємо, що про "акустичні атаки" на американських дипломатів на Кубі стало відомо в серпні. Жертвами цих інцидентів, як уточнювали в Держдепартаменті, стали щонайменше 16 співробітників посольства США. У них, за інформацією американського зовнішньополітичного відомства, були виявлені проблеми з нервовою системою. У США після цього почали займатися розслідуванням цих інцидентів, підключивши до цього у тому числі ФБР.

У США заявили, що якщо Куба "не зробить ніяких значних дій", то вони можуть закрити посольство США в республіці. Зараз це питання "перебуває на розгляді".

Нагадаємо, що посольство США на Кубі було відкрито в серпні 2015 року. Тоді ж відбувся перший за останні 70 років візит глави Держдепартаменту в республіку, країну відвідав Джон Керрі. Відносини з Кубою США розірвали в 1959 році після кубинської революції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції