Столицю Казахстану запропонували перейменувати на честь Назарбаєва

Астану планують перейменувати на Нурсултан або на Назарбаєв.

Депутати палат парламенту Казахстану обговорили пропозицію перейменувати Астану на честь президента країни Нурсултана Назарбаєва.

Про це повідомляє Sputnik у Казахстані.

Зокрема, депутати проголосували за прийняття декларації 25-річчя незалежності Казахстану, у якій йшлося про перейменування столиці.

"З цього питання ми ще будемо консультуватися, радитися. Можна назвати "Нурсултан", можна назвати "Назарбаєв". Ця пропозиція народна. Це ми сьогодні в нашій декларації відобразили і депутати підтримали", - сказав депутат мажилісу Куаниш Султанов, який представляв документ. 

На його думку, Астана і казахстанці заслуговують того, щоб "це місто носило ім'я першого президента, творця, засновника цього міста".

За словами депутата гроші, які підуть на можливе перейменування будуть витрачені на благо, оскільки будуть формувати національну відомість.

Султанов зазначив, що питання про перейменування піднімалося ще п'ять років тому, коли країна відзначала 20-річчя незалежності.

Своєю чергою депутат Павло Казанцев вважає, що немає сенсу затягувати з перейменуванням Астани, передає NUR.KZ.

"Я думаю, що все триватиме протягом місяця, після святкування 25-річчя незалежності. Тому що в цій ситуації тягнути це питання на роки немає сенсу", - зазначив він.

За словами Казанцева, відповідна пропозиція суспільству вже надійшла, тож місяця на обговорення та прийняття рішення цілком достатньо.

"Можливо, до Нового року ми дамо Астані нову назву. Знову ж як буде йти обговорення, подивимося, що скаже народ. А парламенту залишиться лише зафіксувати рішення казахстанців", - сказав депутат.

Нагадаємо, нещодавно у Казахстані портрет Назарбаєва з'явився на банкнотахНаціональний банк Казахстану представив банкноту із зображенням президента країни Нурсултана Назарбаєва. Його зобразили на 10-тисячній купюрі.  Пам'ятну купюру випускають в обіг 1 грудня 2016 року до Дня першого президента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: