Сторони конфлікту у Лівії планують домовитись про перемир’я у Москві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До Росії прилетіли генерал Хафтар та очільник міжнародно визнаного уряду Сарадж.

У Москві у понеділок очікується підписання угоди про перемир’я між лівійським генералом Халіфом Хафтаром та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем.

Про це заявив голова Вищої державної ради Лівії Халед аль-Мішра, передає ТАСС.

"Підписання завтра [у понеділок] цієї угоди стане початком розвалу армійського проєкту, вона покликана покласти край усім спробам нав'язати нам військове правління і відкриє шлях до запуску політичного процесу", - зазначив він.

Аль-Мішра також повідомив про свою майбутню поїздку до РФ, в якій він буде супроводжувати Сараджа. Російські ЗМІ увечері 12 січня також активно повідомляли, що генерал Хафтар уже приїхав до Москви.

Нагадаємо, у Лівії визнаний ООН уряд і угруповання "Лівійська національна армія" на чолі з Халіфом Хафтаром звинуватили один одного у порушенні перемир’я, що було запропоновано Туреччиною та Росією через бої на околицях столиці Тріполі. Туреччина і Росія після домовленостей оголосили, що сторони конфлікту в Лівії дійшли згоди щодо припинення вогню. Це відбулось на тлі наступу сил Хафтара на Сірт і кампанії зі взяття Тріполі, що триває вже 9 місяців.

Туреччина, яка нещодавно розмістила сили у Лівії для підтримки уряду, заявила, що зауважила, що всі сторони намагаються дотримуватися режиму припинення вогню і ситуація спокійна за винятком "одного чи двох окремих інцидентів".

Відео Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Анкара вирішила втрутитися у війну на півночі Африки й силою підтримати адміністрацію Тріполі. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Каже, лівійська влада сама попросила направити турецькі війська, аби ті допомогли побороти сили бунтівного генерала Халіфа Хафтара.  

Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Залиште свій коментар

Вибір редакції