Туреччина розпочала відправлення своїх військових до Лівії - Ердоган

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Анкара підтримує визнаний на рівні ООН уряд.

Турецьких військових уже поступово відправляють до Лівії. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, йдеться у повідомленні агентства Anadolu.

За словами турецького лідера, турецькі військові будуть займатися координацією, тому їхня кількість буде обмеженою. "Обов'язками наших солдатів є координація. Вони розвиватимуть там операційний центр. Наші солдати поступово відправляються зараз", - сказав Ердоган.

Нагадаємо, в Лівії панує двовладдя. На заході країни у столиці Триполі перебуває сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Крім ООН, його активно підтримують Італія, Катар та Туреччина. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на ЛНА на чолі з Халіфою Хафтаром. Він отримує військову підтримку з боку Єгипту, Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) та Франції. Експерти кажуть і про підтримку Хафтара Москвою. Раніше президент Туреччини Ердоган заявив про перебування у Лівії на боці Хафтара семи тисяч іноземних найманців, зокрема й двох тисяч - з російської ПВК "Вагнер".

4 квітня 2019 року Халіфа Хафтар наказав своїм підрозділам розпочати наступ на столицю країни Триполі. Уже кілька місяців інтенсивні бої довкола міста не вщухають. 12 грудня Хафтар оголосив про наступ на центр Триполі та "вирішальну битву" за столицю країни.

Як повідомлялося, напередодні парламент Туреччини надав уряду країни мандат строком на один рік на відправку до Лівії турецьких військовослужбовців. Раніше уряд національної єдності Лівії запросив військової допомоги в Туреччини. Своєю чергою, парламент Лівії проголосував за скасування двох міжурядових угод між Лівією та Туреччиною. Лівійські парламентарі визнали недійсними укладені урядом національної єдності Лівії угоди з Туреччиною про морський кордон та військове співробітництво.

Залиште свій коментар

Вибір редакції