Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Лівії оголосили мобілізацію для "вигнання іноземних сил"

Свої війська до Лівії може відправити Туреччина.

Командувач національною армією Лівії фельдмаршал Халіфа Хафтар оголосив загальну мобілізацію для протидії зовнішній агресії.

Про це повідомляє Al Arabiya.

"Ми приймаємо виклик (Туреччини), і я оголошую про загальну мобілізацію проти будь-яких іноземних військ, які будуть спрямовані до нашої країни", - заявив Хафтар.

Він також звинуватив президента Туреччини Реджепа Ердогана в спробах відродити в Лівії "османську спадщину", а також у тому, що він "штовхає свою армію до загибелі". Фельдмаршал закликав лівійців згуртуватися проти "ворога, який вирішив захопити країну", пише РБК.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року Туреччина підписала меморандум про військове співробітництво з урядом Лівії. Він дозволяє Анкарі розмістити своїх військових інструкторів та озброєння у Лівії за запитом уряду цієї країни. Для відправки бойових підрозділів Ердогану потрібна була згода парламенту.

4 квітня 2019 року командувач самопроголошеної "Лівійської національної армії" Халіфа Хафтар наказав своїм підрозділам розпочати наступ на столицю країни Триполі. Уже кілька місяців інтенсивні бої довкола міста не вщухають. 12 грудня Халіфа Хафтар оголосив про наступ на центр Триполі та "вирішальну битву" за столицю країни.

На сьогодні в Лівії зберігається двовладдя. На заході країни у столиці Триполі перебуває сформований за підтримки ООН уряд національної єдності. Натомість на сході, у місті Тобрук, розташований парламент. Влада у цій частині країни функціонує незалежно від Триполі та спирається на ЛНА на чолі з Халіфою Хафтаром. Він отримує військову підтримку з боку Єгипту та Об'єднаних Арабських Еміратів. Експерти кажуть і про підтримку Хафтара Москвою. Раніше Ердоган заявив про перебування у Лівії на боці Хафтара семи тисяч іноземних найманців, зокрема й двох тисяч - з російської ПВК "Вагнер".

Відео Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Анкара вирішила втрутитися у війну на півночі Африки й силою підтримати адміністрацію Тріполі. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Каже, лівійська влада сама попросила направити турецькі війська, аби ті допомогли побороти сили бунтівного генерала Халіфа Хафтара.  

Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції