Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Франції збрехали про табір ІД в Україні на "прохання" Кремля

Французька чиновниця заявила, що отримала інформацію про табір джихадистів в Україні від голови СБУ Василя Грицака

У Головному управлінні розвідки міністерства оборони розповіли, що Росія могла використати заступника голови Комісії з питань закордонних справ, оборони та збройних сил Сенату Франції Наталі Гуле, яка заявила, що на території України розташований табір з підготовки терористів екстремістського угрупування "Ісламська держава". Про це пише "Укрінформ".

У СБУ та міноборони спростували інформацію щодо табору джихадистів, який нібито розташований в Україні. Зокрема, у ГУР заявили, що таким чином проросійські сили в Європі намагаються використати французьку чиновницю у свої інтересах, зважаючи на її вплив у Європі.

"Стосовно останніх заяв Наталі Гуле, то ймовірно вона стала об'єктом уваги прокремлівських сил в Європі, які, намагаючись використати у своїх інтересах її статус і вплив, схиляють французького парламентаря на свій бік", - прокоментували в ГУР слова Гуле.

У розвідці також припускають, що така заява французького парламентаря могла бути спланована Кремлем, як "одноразова акція в рамках антиукраїнської інформаційної кампанії, яка триває фактично від початку агресії РФ проти України і здійснюється з використанням усіх можливих інформаційних каналів".

Окрім того, у ГУР також повідомили, що представники правоцентричної партії Ніколя Саркозі "Республіканці", до складу якої входить і Гуле, виступають у французькому Сенаті за "відновлення тісних контактів із РФ".

"Вона, переважно уникаючи українофобських висловлювань, називала Україну "своєю країною" з огляду на українське походження дідуся", - коментують у розвідці.

Попри це, Гуле часто відвідує російські пропагандистські програми медіа-корпорації "Sputnik".

Окрім того, українська розвідка наголошує на тому, що заява Гуле про розташування в Україні табору екстремістів не підкріплена жодними фактами. Хоча Наталі Гуле є головою комісії з розслідування мережі джихадистів у Франції та Європі.

За словами Гуле, таку інформацію вона отримала нібито під час розмови із головою СБУ Василем Грицаком. Пізніше парламентар направила до СБУ лист, в якому зазначила, що у ЗМІ поширюються неправдива інформація, яку вона не озвучувала.

Залиште свій коментар

Вибір редакції