У Каталонії прихильники незалежності знову вийшли на мітинг

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Участь в акції взяли понад 600 тисяч осіб.

У Барселоні понад 600 тисяч прихильників відділення Каталонії від Іспанії вийшли на мітинг у Національний день автономії, повідомляє Associated Press.

Торік акція була більш численною – тоді на площі зібралося близько мільйона прихильників автономії. Учасники мітингу несли прапори і були одягнені у футболках на підтримку незалежності Каталонії.

Жителів автономії привітав в.о. прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчес. "Сьогоднішній день має об'єднати всіх каталонців і каталонок. На шляху до діалогу в рамках конституції, співіснування, взаємоповаги і взаєморозуміння",- написав він у своєму Twitter.

Цього року мітинг відбувся відбувся напередодні винесення вироку кільком каталонським політикам-сепаратистам, які очолили спробу відділення автономії від Іспанії у 2017 році. Суд може засудити їх до кількох років ув'язнення.

Нагадаємо, Каталонія відзначає Національний день у пам'ять річниці закінчення облоги Барселони 1714 року. Тоді Каталонія втратила автономію. Від 2012 року цього дня у Барселоні проводять мітинги на підтримку незалежності регіону.

Відео Палять шини та блокують автомагістралі: у Каталонії не вщухають протести

Прихильники незалежності регіону страйкують, палять шини та блокують автомагістралі й залізничні шляхи - в Барселоні, Жироні й Таррагоні. У сутичках травмувалися майже три десятки протестувальників і поліцейських. 

Палять шини та блокують автомагістралі: у Каталонії не вщухають протести

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції