Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Конгресі США схвалили резолюцію проти приєднання Росії до "Великої сімки"

Конгресмени зазначили, що Москва не виконала жодної з умов для цього.

Комітет із закордонних справ Палати представників США одноголосно схвалив резолюцію проти приєднання Росії до майбутніх самітів "Великої сімки", доки вона не поважає територіальну цілісність сусідів та не дотримується стандартів демократичних спільнот.

Про це повідомив автор резолюції, демократ Альбіо Сірейс.

"Коли Росію було виключено з G-8 у 2014 році після її агресивних дій в Україні, інші сім країн погодилися на кілька умов, які повинні бути виконані, перш ніж їй буде дозволено брати участь у майбутніх самітах. Росія не виконала жодної умови, але стала більш агресивною в Україні і підірвала демократію в багатьох інших країнах, включаючи США", – сказав він.

Конгресмен Сірейс представив резолюцію у серпні 2019 року, коли президент США Дональд Трамп заявив про намір запросити президента Росії Володимира Путіна на саміт G-7 наступного року. 

У резолюції наголошується на підтримці України, засуджуються дії Російської Федерації в Криму, підтверджується підтримка відсторонення Росії від участі у G-8 та наголошується, що майбутня участь Москви залежить від поваги територіальної цілісності інших країн. 

Після схвалення у комітеті зовнішніх справ документ тепер має розглянути Палата представників.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп висловив думку, що РФ повинна бути представленасеред найвпливовіших країн світу.  Ця заява пролунала напередодні чергового саміту лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії. Також повідомлялося, що американський та французький лідери домовилися запросити РФ на саміт 2020 року. Натомість державний секретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон запевнив, що РФ не повернеться до G7доки не припинить агресію проти України і не відновить її суверенітет.

Тим часом в Міністерстві закордонних справ України перелічили умови повернення Росії до G7.

Відео Американські демократи написали листа Трампу з проханням не запрошувати Росію до Великої сімки

Відомі демократи зазначили: Росія не має дієвих демократичних інститутів та економічної спроможності долучитися до Великої Сімки, звідки її вигнали за анексію Криму в 2014 році. Після захоплення українського півострова Кремль не раз відкрито нехтував міжнародними нормами. З огляду на все це, за жодних обставин, наголосили сенатори, не можна запрошувати Путіна на зустріч Великої сімки.  

Американські демократи написали листа Трампу з проханням не запрошувати Росію до Великої сімки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції