Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Молдові вперше з 1996 року стартували президентські вибори

У бюлетень для голосування включено дев'ять кандидатів.

У Республіці Молдова вперше з 1996 року стартували всенародні вибори президента країни, в яких беруть участь вісім кандидатів.

Як повідомляється на сайті Центральної виборчої комісії Молдови, орієнтовна кількість виборців становить понад 3,1 млн громадян. У бюлетень для голосування включено дев'ять кандидатів, але навпроти прізвища одного з них проставлено штамп з позначкою "Відкликаний".

За даними ЦВК, 562 представника від 52 міжнародних організацій були акредитовані як міжнародні спостерігачі. Також за виборами спостерігатимуть 3 202 особи, акредитовані як національні спостерігачі від 20 організацій.

Загалом створено 2 081 виборчу дільницю, з яких 100 - для голосування за кордоном. Виборчі дільниці відкрилися о 07:00 і працюватимуть до 21:00.

Водночас, як повідомляє УНІАН з посиланням на слова заступника голови місії Республіки Молдова в Україні, радника з консульських питань Олега Хинку, на території України в день голосування відкриються дві виборчі дільниці: по одній у Києві та Одесі.

Хинку також наголосив, що на цих виборах вперше з 1996 року главу держави обиратимуть шляхом всенародного голосування, до цього президента обирав парламент.

За повідомленнями ЗМІ, вибори були призначені після постанови Конституційного суду про те, що внесені у 2000 році поправки до Конституції, які вводили процедуру обрання президента національним парламентом, були антиконституційними. У цьому зв'язку до законодавства Молдови були внесені зміни.

Для перемоги на виборах один із кандидатів має отримати щонайменше 50% плюс один голос на свою підтримку. Якщо ніхто з учасників президентських перегонів не набере такої кількості голосів, то 13 листопада має відбутися другий тур виборів.

У виборах беруть участь голова Партії соціалістів Республіки Молдова, депутат парламенту Республіки Молдова Ігор Додон, який напередодні виборів заявив, що окупований Крим належить Росії; голова Ліберальної партії Міхай Гімпу, який, за повідомленнями ЗМІ, виступає за об'єднання Молдови і Румунії; екс-прем'єр Молдови і голова Європейської народної партії Юрій Лянке.

Також на пост президент претендують незалежні кандидати Сільвія Раду, Майя Лагута та Валерій Гілецький, лідер партії "Праві" Анна Гуцу і кандидат від "Нашої партії" журналіст Дмитро Чубашенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції