Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польща оприлюднила статистику щодо виданих посвідок на проживання. Українці - безумовні лідери

Іноземці їдуть до Польщі у пошуках роботи.

Громадяни України мають половину усіх посвідок на проживання в Польщі. Загалом на підставі дозволів на проживання в країні мешкає 199 тисяч українців.

Про це інформує "Польське радіо" з посиланням на речника Управління у справах іноземців у Польщі Якуба Дудзяка.

Зауважується, що за останні півроку їхня кількість збільшилася на 19,4 тисяч осіб. На другому місці за кількістю отриманих посвідок на проживання в 2019 році знаходяться білоруси - 3 тисячі, а на третьому грузини - 1,5 тисячі.

Загалом у першій половині цього року число іноземців із дійсними посвідками на проживання у країні збільшилося на понад 27 тисяч осіб (до 3 років - на 21 тис., постійне перебування - на 5 тис.). За словами Якуба Дудзяка, потік іммігрантів до Польщі здебільшого доповнює потреби ринку праці.

"У першій половині цього року найбільше прибуло громадян: України – 19,4 тис. осіб (до 199 тис.), Білорусі - 3 тис. осіб (до 23 тис.), Грузії – 1,3 тис. осіб (до 4,1 тис.), Індії – 800 осіб (до 9,6 тис.) і Непалу – 500 осіб (до 2 тис.)", - повідомив Дудзяк.

Нагадаємо, громадяни України, які працюють у Польщі, забезпечують 20% економічного зростання у частині пропозиції цієї країни. 2018 року іноземцям у Польщі було видано майже 329 тисяч дозволів на роботу, 70% з яких отримали українці.

За робочу силу з України також "воюють" у сусідній Чехії, де вдвічі збільшили квоту на дозволи щодо працевлаштування 2019 року. Також уряд схвалив "Особливий порядок для українських працівників сільськогосподарської і харчової промисловості". На заробітках у Чехії на кінець 2018 року перебувала понад 121 тисяча українців. Тобто понад 20% від усіх заробітчан, що приїхали до Чехії, за даними місцевого Міністерства праці.

Відео Чому у Польщі так багато українських заробітчан

Українці отримали найбільше дозволів на роботу у Польщі! Про це повідомляє польський телеканал TVN 24. 2018 року іноземцям було видано майже 329 тисяч дозволів, 70 відсотків – отримали українці. Чим приваблює робота у Польщі наших громадян та з якими труднощами вони стикаються в пошуках більших зарплат? Сніданок зібрав історії українців, які працюють у Польщі. 

Чому у Польщі так багато українських заробітчан

Залиште свій коментар

Вибір редакції