У Росії відмовилися виконати рішення Європейського суду з прав людини

У РФ вважають, що ЄСПЛ перевищив свої обов'язки

У Росії Конституційний суд вперше дозволив не виконувати рішення Європейського суду з прав людини. Про це пише "РБК".

Зазначається, що таке рішення суд аргументував тим, що міжнародна судова інституція порушила державний суверенітет Росії, вимагаючи від Москви надати певні права арештованим, керуючись вибірковим принципом.

При цьому, розглядаючи справу "Анчугов і Гладков проти Росії", Конституційний суд РФ вирішив, що справа суперечить російській Конституції, що унеможливлює її виконання.

При цьому, російський КС звинуватив ЄСПЛ у перевищенні своїх обов'язків. Міжнародний суд не має жодного права вимагати від РФ дозволити ув'язненим голосувати, адже Конституція РФ забороняє допускати до голосування ув'язнених. Поміж тим, у Росії вважають, що ЄСПЛ не може вимагати від Кремля внести змін до головного закону країни.

Раніше, Європейський суд з прав людини виніс рішення на користь російського опозиціонера Олексія Навального та Петра Офіцерова. Повідомляється, що ЄСПЛ присудив Навальному та Офіцерову по вісім тисяч євро в якості відшкодування моральної шкоди, а також понад 48 тисяч євро Навальному і більше 23 тисяч євро Офіцерову як компенсацію судових витрат.

Навальний розкрив таємниці бізнес-імперії екс-глави РЖД. Суд визнав, що під час процесу була порушена шоста стаття Європейської конвенції з прав людини про право на справедливий розгляд. У рішенні ЄСПЛ також йдеться, що фігурантів справи "Кіровлісу" судили за дії, які неможливо відрізнити від звичайної комерційної посередницької діяльності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: