У Самоа на тлі масштабної кампанії проти вакцинації півсотні дітей померли від кору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мешканці країни почали масово відмовлятися від щеплення після загибелі двох дітей.

У Самоа, острівній державі у південно-західній частина Тихого океану в Полінезії, вже півсотні дітей померли через епідемію кору.

Про це повідомляє The Associated Press.

Так, 2 грудня уряд Самоа повідомив про п'ять нових смертей від епідемії, яка почалася в жовтні. Загальна кількість померлих від спалаху сягнула 53 – серед них один дорослий і двоє підлітків. Більшість жертв епідемії – немовлята і маленькі діти.

Прем'єр-міністр країни Туілаепа Саілеле Маліелегаоі фактично зупинив роботи уряду і більшості держслужб на кілька днів, аби перенаправити співробітників на боротьбу з епідемією.

Наразі ще 19 дітей перебувають в критичному стані. Від початку спалаху кору в країні було госпіталізовано понад тисячу осіб.

У країні вкрай низький рівень імунізації дітей – вакцинацію пройшли менше третини немовлят.

Як повідомлялося, самоанці почали масово відмовилися вакцинувати дітей після того, як двоє малюків загинули після щеплення. За цим прослідувала кампанія проти вакцинації в соцмережах хоча, як з’ясувалося, причиною загибелі дітей була помилка медсестр – вони змішали вакцину з простроченим м'язовим релаксантом, а не з водою, як наказувала інструкція.

Після початку епідемії уряд Самоа оголосив у країні надзвичайний стан і початок вакцинації всіх 200 тисяч жителів. Поки що її пройшло близько 58 тисяч людей. У жовтні всі школи зачинили, дітям заборонили відвідувати публічні заходи.

Нагадаємо, у США викрили російських тролів на розпалюванні суперечок про вакцинацію. Сторінки учасників дискусії пов'язують з фірмою "кухаря Путіна".

Тим часом у Німеччині розробили законопроект, який передбачає штрафувати на 2,5 тисячі євро тих, хто не зробив щеплення. А YouTube відключив платну рекламу на відео тих каналів, які просувають рух проти вакцинації.

кір, інфографіка, вірус
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції