Спалах кору у Самоа: 25 осіб загинули, введено надзвичайний стан

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уряд активно пропагує вакцинацію.

У Самоа (південно-західна частина Тихого океану в Полінезії) через спалах кору загинули 25 осіб, більшість з них діти. Про це повідомляє уряд острівної держави, передає видання AFP.

Двадцять п'ять осіб, із яких майже всі - діти, померли в результаті спалаху кору, що почався в середині жовтня.

Згідно з даними уряду, від початку спалаху було зареєстровано майже 2,2 тисячі випадків захворювання, з яких 144 - за останні 24 години. Серед 25 загиблих, 24 - діти у віці від 0 до 4 років.

Чиновники оголосили надзвичайний стан і заявили, що за останні п’ять днів вакциновано понад 17 000 осіб.

Дитяче агентство ООН ЮНІСЕФ надіслало понад 110 000 доз вакцини проти кору, а медики з Австралії та Нової Зеландії допомагають вакцинувати населення.

Тонга та Фіджі також зазнали спалахів хвороби, але Самоа постраждав найсильніше через низький рівень вакцинації.

Зазначається, що деякий час в країні не робили щеплень після того, як двоє немовлят померли після вакцини. Як виявилося, втомлені медсестри випадково дали дітям неправильні ліки.

Уряд цього місяця зробив обов'язкову вакцинацію, серед дітей та невагітних жінок. Школи та дитячі садки закриті, а дітям заборонено проводити громадські збори, наприклад, церковні служби.

Як відомо, кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Основним фактором зниження захворюваності є вакцинація.

Нагадаємо, 16 жовтня повідомлялося, що в Україні протягом тижня на кір захворіли майже 70 людей.

Відео Обов'язкове щеплення: парламент Німеччини ухвалив закон про вакцинацію від кору

Батьки за відмову щепити дітей повинні будуть сплатити штраф до 2,5 тисяч євро. У садочки малечу прийматимуть лише за наявності довідки про вакцинацію. За минулий рік кількість випадків захворювання кору зросла у половині країн світу.  

Обов'язкове щеплення: парламент Німеччини ухвалив закон про вакцинацію від кору

Залиште свій коментар

Вибір редакції