Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Венесуелу доставили перший вантаж гуманітарної допомоги - Гуайдо

У Венесуелу доставили перший вантаж гуманітарної допомоги - Гуайдо

Не уточнюється, за яким маршрутом доставлений цей вантаж.

Опозиціонер Хуан Гуайдо оголосив у понеділок про доставку в країну першого вантажу гуманітарної допомоги.

У своєму Twitter він заявив, що "ми передали перший вантаж гумдопомоги для Асоціації центрів охорони здоров'я". Опозиціонер пояснив, що мова йде про 1,7 млн порцій їжі для дітей і 4,5 тис. порцій спеціальних добавок для вагітних.

Хто визнав Гуайдо президентом Венесуели. Інфографіка (оновлено)
Хто визнав Гуайдо президентом Венесуели. Інфографіка (оновлено)

При цьому не уточнюється, за яким маршрутом доставлений цей вантаж. В останні дні Гуайдо заявляє, що працює над доставкою гуманітарної допомоги до Венесуели. Президент країни Ніколас Мадуро, навпаки, вживає заходів, щоб не пропустити в країну ці вантажі, що поставляються, зокрема, з ініціативи США. На його думку, Гуайдо не уповноважений вирішувати подібні питання.

Відео Мадуро заявив, що не проводитиме у Венесуелі нових президентських виборів

Офіційний глава держави Ніколас Мадуро відхилив ультиматум ЄС про нові президентські вибори. Одразу кілька європейських країн закликали його оголосити про нове голосування до цього дня - в іншому разі, заявили, що визнають президентом лідера опозиції та главу парламенту Хуана Гуайдо. 

Мадуро заявив, що не проводитиме у Венесуелі нових президентських виборів

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея в свою чергу оголосила Гуайдо виконуючим обов'язки президента країни.

Білий дім оголосив, що президент США Дональд Трамп уже офіційно визнав його легітимним керівником Венесуели. Про визнання Гуайдо легітимним лідером Венесуели заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Також Хуана Гуйадо підтримала Організація американських держав.

Пізніше президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про рішення розірвати дипломатичні і політичні відносини з США, які підтримали Гуайдо.

Європа теж відреагувала на події в Венесуелі. Німеччина та Іспанія закликали Мадуро оголосити про проведення нових виборів президента протягом восьми днів, інакше вони визнають легітимним лідером Гуайдо. У відповідь на це, Ніколас Мадуро порадив Європі відмовитися від ультиматуму і "не робити помилок". Пізніше Європарламент прийняв резолюцію про визнання Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели.

У понеділок, 4 лютого, Італія заблокувала спільну резолюцію країн-членів ЄС щодо визнання Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, оскільки, італійських чиновники вважають, що "одні держави не повинні втручатися у внутрішньополітичні справи інших".

Україна в свою чергу не визнає опозиціонера Хуана Гуайдо президентом Венесуели, але вважає, що він як лідер опозиції, повинен домагатися проведення перевиборів, сертифікованих міжнародною спільнотою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції