У Європі вперше народилася дитина з мікроцефалією через вірус Зіка

Жінка відмовилася робити аборт.

Жінка, що перенесла вірусну лихоманку Зіка після укусу комара під час поїздки до Латинської Америки, народила в понеділок дитину з мікроцефалією і іншими відхиленнями.

Про це пише ВВС.Russian.

Це перший в Європі випадок мікроцефалії, викликаної вірусом Зіка.

Жінка відмовилася робити аборт, незважаючи на те що на 20-му тижні вагітності були виявлені відхилення у розвитку плоду. Дитина з'явилася на світ в строк в результаті кесаревого розтину. Окружність голови новонародженого виявилася менше норми, констатували лікарі. Медики називають стан новонародженого стабільним. Дитина перебуває під постійним наглядом, але не потребує штучної вентиляції легенів.

Нагадаємо, що вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозної спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що приводить до важких уроджених дефектів вірус Зіка передається через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара желтолихорадочного. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

ВідеоСтало відомо, хто взяв на себе відповідальність за теракт в Ніцці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: