Уряд РФ розробив для Путіна антикризовий план порятунку економіки

Документ обговорять на нараді 27 січня.

У середу, 27 січня, в Москві відбудеться нарада за участі президента Росії Володимира Путіна. На ній мають розглянути план заходів реакції на поточну економічну ситуацію в РФ і динаміку її погіршення.

Як повідомляє РБК із посиланням на джерела в уряді, письмові пропозиції президенту підготували кілька міністерств. Узагальнило документ міністерство економічного розвитку.

Антикризовий план передбачає залучення 737 млрд рублів. При цьому загальні потреби міністерств у фінансуванні оцінюються в 1,7 трлн рублів.

Пропоновані заходи розбиті на чотири частини і 96 пунктів. Але в більшості з них не прописані джерела фінансування. Тому вказана сума в 737 млрд рублів – це вартість лише тих заходів, обсяг фінансування яких визначено документом.

Найбільше планується витратити на бюджетні кредити регіонам (310 млрд), підтримку автомобільної галузі (137 млрд), допомогу сільському господарству (35 млрд).

Основними джерелами фінансування цих заходів вказано федеральний бюджет і антикризовий фонд. Однак бюджет іще не переглянуто в бік скорочення з огляду на стрімке падіння цін на нафту. Тому питання про забезпечення антикризових заходів залишається відкритим.

Як відомо, російська економіка почала стрімко обвалюватися внаслідок дій санкцій і низької ціни на нафту на світових ринках. У січні Путін попросив співвітчизників готуватися до будь-якого розвитку ситуації в економіці РФ. "Потрібно мати сценарій розвитку російської економіки на будь-який варіант", - наголосив він.

Майже одночасно з цим прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що подальше падіння цін на нафту призведе до неодмінного перегляду бюджетних параметрів країни. Глава уряду РФ закликав готуватися до "найгіршого сценарію".

Внаслідок цього у міністерстві економіки та розвитку РФ переглянули соціально-економічний прогноз на 2016 рік. Відповідно до оновленої версії прогнозу, країну очікує рік рецесії.

20 січня Путін заявив про те, що обвал рубля та економічна криза у РФ відкривають нові можливості для бізнесу. Тоді як курс долара на Московській біржі в той день досяг позначки 80,179 руб., що на 1,618 руб. вище за рівень закриття попередніх торгів. Такі показники є найвищими з часів деномінації в 1998 році.

Тим часом ціни на нафту впали до рівня 2003 року. Проте експерти переконані, що ціна на чорне золото ще не досягла свого дна. Фахівці кажуть, що вартість нафти може опуститися і до $ 10 за барель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: