Велика Британія направить кораблі до острова Джерсі через погрози Франції щодо блокади

Велика Британія направить кораблі до острова Джерсі через погрози Франції щодо блокади

Associated Press

Раніше Франція пригрозила залишити острів без електропостачання.

Два кораблі Королівського військово-морського флоту Великої Британії патрулюватимуть острів Джерсі в Ла-Манші, який Франція пригрозила залишити без електропостачання через нові правила щодо вилову риби.

Про це у середу, 5 травня, заявив британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Він наголосив на "нагальній необхідності зниження напруженості і діалогу між Джерсі і Францією з питань доступу до рибної ловлі", зауваживши, що "будь-яка блокада буде абсолютно невиправданою".

За словами Джонсона, кораблі HMS Severn і HMS Tamar спостерігатимуть за ситуацією "в якості запобіжного заходу".

Як пише AFP, після Brexit уряд Джерсі, відповідно до угоди про торгівлю та співробітництво між ЄС і Великою Британією, почав вимагати від французьких рибалок підтвердження, що їхнє судно раніше займалося рибальством у Нормандських островах.

Однак у французькому Міністерстві сільського господарства і рибальства заявили, що нові вимоги "не узгоджувалися і не обговорювалися" з Францією. 

У зв'язку із цим французька міністерка моря Анник Жирарден попередила, що Париж "готовий відповісти", згадавши про підводний кабель, через який на Джерсі з Франції надходять 95% електроенергії.

"Мені дуже шкода, що до цього дійшло", - сказала Жирарден і додала, що Франція "зробить це, якщо доведеться".

У виданні зауважують, що в останні тижні Париж та Лондон дедалі частіше конфліктують через риболовлю, оскільки французькі рибалки заявляють, що їм забороняють працювати в британських водах через труднощі з отриманням ліцензій.

Новини світу: французи протестують через відсутність дозволів від Великої Британії на вилов риби

Новини світу: французи протестують через відсутність дозволів від Великої Британії на вилов риби