Версії терактів у Парижі: помста "Аль-Каїди" і користь для Росії

Дата публікації
Версії терактів у Парижі: помста "Аль-Каїди" і користь для Росії

Олланд і Лавров сьогодні під час Маршу єдності в Парижі / olex-kurinniy.livejournal.com

Одна з версій - Москва через теракт у Франції спробує поглибити присутність у європейській політиці.

Виконавці терактів у Парижі, коли загинули 17 людей, - відомі. А от хто стоїть за їхньою організацією, нині викликає найбільше питань. Дехто говорить про поодинокий прояв тероризму, а дехто події у Франції називає подальшою спробою, після України, дестабілізувати ситуацію у Європі.

Про ймовірне широке коло задіяних і зацікавлених у європейському неспокої ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Черговий виклик для Європи - так більшість аналітиків оцінюють французьку трагедію. Тема тероризму була ключовою в ЄС і до подій у Парижі - через ситуацію в Україні.

Що сталося насправді, кому це вигідно і що буде далі? Ці питання нині ставлять мільйони французів і решта європейців, які вийшли на вулиці на знак солідарності.

Хто стоїть за організацією терактів у Парижі

Хто стоїть за організацією терактів у Парижі

Одна з версій слідства – "Аль-Каїда", яка мститься за карикатури на мусульман. Інша - усе частіше лунає з уст багатьох політиків та експертів - події в Парижі є подальшою, після України, спробою дестабілізувати ситуацію у Європі. Чи може бути причетна до цього Росія, яка потопає від європейських санкцій, якій Франція відмовилась поставляти "Містралі", яку також у карикатурах висміювала постраждала газета і яка нині є одним з уособлень тероризму у світі? Прямих звинувачень експерти уникають. Однак у тому, що Кремлю від подій у Парижі - сама користь, сходяться усі.

"Росії потрібно шукати нові точки дотику з Заходом. Нові спільні теми, на які Захід може говорити з Росією – боротьба з тероризмом. Це легітимне поле, в якому Захід і Росія можуть говорити", - говорить науковий співробітник Інституту сходознавства НАНУ Сергій Данилов.

На підтвердження своїх припущень, експерти наводять участь у нинішньому Марші єдності в Парижі очільника МЗС Росії Сергія Лаврова. Він уже встиг запевнити Франсуа Олланда, що Кремль готовий разом із Францією боротися з тероризмом.

При цьому в самій Росії влада примудрилася затримати тих, хто вийшов на пікет на підтримку французів.

Ще одна версія - Москва через теракт у Парижі спробує поглибити присутність у європейській політиці. Допоможуть їй у цьому європейські виборці. Мирні люди, відчуваючи постійну небезпеку, стають радикальнішими і готові підтримувати таких же.

"Москва в Європі зараз спирається на ультраправих. І фінансує ультраправих. І ми бачимо із реакції на українські події, що саме ультраправі є якраз найзапеклішими прихильниками позиції Москви", - наголошує директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

У Франції - це партія "Національний фронт", яка відкрито фінансується Кремлем і всіляко підтримує політику Путіна. Її засновник Жан Марі Ле Пен у день, коли один з терористів утримував заручників у магазині, не розгубився і на своїй сторінці в Twitter закликав усіх голосувати за свою дочку, яка нині очолює партію у французькому парламенті. Вона в свою чергу закликала президента призупинити шенгенські домовленості. Тобто закрити кордони Франції від решти Європи, і образилася, що Олланд її не підтримав.

"Ми маємо бути готові відповісти на війну, оголошену ісламістськими фундаменталістами. Прикро, що президент не вимовляє це так само чітко, як я", - сказала Марін Ле Пен.

Натомість більшість французів не збираються відгороджуваться від решти Європи та світу. Навпаки - демонструють небувалу єдність. Подібно до норвезців, коли чотири роки тому терорист Брейвік розстріляв 77 людей у дитячому літньому таборі. Подібно до українців, коли рік тому на знак протесту проти кривавого розгону Майдану на вулиці вийшли мільйони.

Москва тим часом і тут демонструє світові свій погляд на речі. Шеф-редактор головного рупора Кремля на Заході - каналу Russia Today – висловила його так: "Третя світова почнеться скоро. І у ній Росія та Захід будуть по один бік барикад".

Версію про російський слід у французькій трагедії серед перших озвучив Ахмед Закаєв. Лідер уряду Чечні в екзилі, ворог Путіна і друг України одразу після паризьких терактів заявив, що їхнім замовником є російський президент. Лідер кримськотатарського народу і народний депутат України Мустафа Джемілєв також наголосив, що теракти вигідні Росії.

 

"Коли такі трагедії стаються, суспільство починає зважувати - кому це може бути вигідно. І тут можна однозначно дійти висновку, що ці теракти більш за все вигідні Росії. Аби відволікти увагу від того рівня тероризму, який Росія чинить щодо України, до "ісламського тероризму", - наголосив Джемілєв.

 

Нардеп прогнозує, що подібні теракти активізують діяльність крайніх правих та інших "фашистів".

 

"Крім того цей злочин буде активізовувати крайніх правих - партію Марі Ле Пен ("Національний фронт", кредит якому дала Росія), а також інших "фашистів" у інших країнах - Угорщині чи Болгарії. А ті у свою чергу, як можна бачити,  найчастіше підтримують Росію", - підкреслив Джемілєв.

Більше подробиць дивіться в сюжеті ТСН.19:30.

Мустафа Джемілєв та Ахмед Закаєв вказали на російський слід у французькій трагедії

Мустафа Джемілєв та Ахмед Закаєв вказали на російський слід у французькій трагедії

Наступна публікація