Вишеградська четвірка не підтримала створення "Європейських Сполучених Штатів"

Східноєвропейські члени ЄС проти поглиблення інтеграції.

Країни Вишеградської четвірки – Чехії, Угорщини, Словаччини та Польщі – виступили проти поглиблення інтеграції в Євросоюз після того, як британці на референдумі висловилися про вихід з ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек після зустрічі з колегами з Угорщини, Польщі, Словаччини, Франції та Німеччини, передає DW з посиланням на AFP.

Заоралек сказав, шо наразі "немає сенсу говорити про швидку чи безоглядну інтеграцію, це було б безглуздою відповіддю на те, що сталося у Великобританії".

За словами чеського міністра, виявилося, що громадськість відстає від інтеграційних процесів і ці процеси "не були роз'яснені громадськості".

Він додав, що Вишеградська четвірка також висловила застереження щодо запропонованої спільної політики безпеки.

Міністри закордонних справ країн-засновниць ЄС обговорили рішення Великої Британії

Напередодні 52% британців обрали для країни вихід з Євросоюзу. Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Бельгії і Люксембургу обговорили ситуацію Берліні на віллі "Борзіг".  Не баріться із фактичним виходом – таке головне послання з Берліна в Лондон.

Після Brexit у Великобританії у Євросоюзі знайшли один зі способів зберегти цілісність утворення та перетворити ЄС на єдину супердержаву, такі собі "Європейські Сполучені Штати". Відповідний план реформ ніби вже підписали Німеччина та Франція.

План трансформації ЄС передбачає, що нинішні її члени більш глибоко інтегруються в об'єднання, матимуть спільні армію, валюту, податкову систему, спецслужби, кримінальний кодекс. Тобто житимуть за єдиними правилами й матимуть єдині центри управління різних структур, введуть єдину візову систему та вестимуть спільну зовнішню політику. Також країни фактично втратять контроль над своїми кордонами (буде спільний для всіх), а також не матимуть контролю над переміщенням біженців (ця проблема в ЄС гостро стоїть уже рік).

Нагадаємо, що раніше у Великобританії офіційно оголосили підсумки референдуму щодо виходу з Європейського союзу (Brexit). За результатами плебісциту, більшість жителів Великобританії проголосували за вихід із ЄС – 51,9%. Залишитися в Євросоюзі хочуть 48,1% учасників референдуму.

Країни Євросоюзу відмовляються обговорювати із Лондоном умови виходу із ЄС

Принаймні, допоки не почнеться формальна процедура Brexit. Європейський союз зараз гудить, як вулик. Лідери країн-членів готуються до саміту і проводять переговори. До Брюсселя прибув держсекретар США Джон Керрі. Саму Британію ще досі лихоманить, фунт продовжив падіння, не спокійно і на ринках.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: