Повстання підтримали сотні протестувальників.

Влада Венесуели придушила невелике повстання проти непопулярного лівого президента Ніколаса Мадуро, яке спалахнула у військовій базі біля міста Валенсія на півночі країни.

Про це повідомляє Reuters.

У неділю у соціальних мережах з'явилося відео, на якому група озброєних чоловіків у військовій формі оголосила про повстання через створення Установчих зборів, що мають змінити Конституцію Венесуели.

Один з чоловіків, який назвав себе Хуан Карлос Кагуаріпано, сказав: "Ми вимагаємо негайного формування уряду. Це не державний переворот. Це громадянські та військові дії, спрямовані на відновлення конституційного ладу. Але більше того, це спроба врятувати країну від повного знищення".

Кагуаріпано – колишній капітан Національної гвардії, він був звільнений з її лав у 2014 році.

Сотні людей вийшли на вулиці у Валенсії, щоб підтримати повстання, але правоохоронці за допомогою сльозогінного газу розсіяли мітингувальників до півдня у неділю.

Пізніше венесуельська влада заявила про придушила повстання та арешт семи чоловіків, які за словами чиновників, брали участь у "теракті" проти уряду Мадуро.

Збройні сили Венесуели виступили із заявою, в якій назвали повстання невдалим "пропагандистським шоу", спрямованим на дестабілізацію країни і підтвердили свою вірність Мадуро.

Влада зазначила, що чоловіки у військовій формі були найманцями, які працювали на опозицією, підтриману США.

ВідеоУ Венесуелі посилились протести в день виборів членів Конституційної асамблеї, є загиблі

Нагадаємо, у Венесуелі президент-соціаліст Ніколас Мадуро назвав суперечливі вибори до конституційної асамблеї "перемогою революції" та успіхом власного табору. Водночас Мадуро вказав на необхідність відновлення "порядку" в країні, до чого належить, зокрема, позбавлення депутатської недоторканності членів парламенту, котрий контролює опозиція. Новий орган має замінити собою парламент та опікуватися розробкою нової конституції.

Водночас опозиція, котра з квітня цього року проводить численні та масові акції протесту проти уряду соціалістів, заявила, що не визнає це голосування та його результати як такі. 

Зауважимо, що у Венесуелі день виборів завершився смертю 15 людей.

Залиште свій коментар