Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер закликав світ реагувати на ситуацію на Донбасі

Він зазначив, що на Сході України існують серйозні гуманітарні проблеми.

Спецпредставник держдепартаменту США з питань ситуації в Україні Курт Волкер вважає, що країни світу повинні відповісти на гуманітарну катастрофу на Донбасі.

Про це він повідомив у Києві на форумі "Ялтинської європейської стратегії (YES)".

Волкер наголосив, що на Донбасі гуманітарні проблеми виникли через активну стадію війни, яка досі відбувається і світова спільнота повинна про це пам'ятати.

"По-перше, я хочу підкреслити, що на сході України відбувається гаряча стадія війни, яка має вплив на населення. Величезні гуманітарні проблеми. Більше 10 тис. осіб були вбиті, понад півмільйона стали вимушеними переселенцями. Це саме велике переселення європейського населення після Другої світової війни", - сказав Волкер.

Спецпредставник США також зазначив, що конфлікт на Донбасі не є замороженим і часто забирає життя людей.

"Раз в три дні вбивають українського солдата. Якщо б це було в будь-якій іншій країні в Європі, якби солдатів захищав свою територію, а його вбивали раз в три дні, як би на це реагував наш політичний істеблішмент? Це величезна проблема. Я хочу сказати, що все-таки існує імператив, і необхідність для української влади працювати з усіма міжнародними організаціями: ООН, Міжнародний Червоний Хрест", - додав він.

Окрім цього, Волкер в чергове наголосив, що вибори на Донбасі можливі лише після введення миротворчої місії.

"Не можуть, наприклад, проводитись вибори, коли це окупована територія. Тому ми запропонували миротворчий контингент під мандатом ООН, який створить реальну безпеку цій зоні, який створить час та простір для того, щоб можна було вжити легітимних політичних кроків для проведення легітимних місцевих виборів і ми таким чином зможемо вийти з цієї гуманітарної катастрофи", - підсумував він.

Нагадаємо, раніше Волкер заявив, що український уряд робить недостатньо для громадян України, які живуть на контрольованих терористами "Л/ДНР" територіях.

ВідеоМешканці окупованого Донбасу та Криму зможуть голосувати на президентських виборах

Центральна виборча комісія спростила процедуру голосування поза місцем постійної реєстрації. Усі українці, які бажають або змушені голосувати не вдома, можуть подати заяву про це до органів Державного реєстру виборців. Для цього потрібен лише паспорт. 

Мешканці окупованого Донбасу та Криму зможуть голосувати на президентських  виборах

Залиште свій коментар

Вибір редакції