Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смертоносна атака: у Сирії виявили ще один випадок використання хімічної зброї

Встановлено вже 34 випадки використання під час конфлікту в Сирії хімічної зброї.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила в середу, 4 жовтня, про встановлення ще одного випадку застосування хімічної зброї в Сирії весною цього року. "Аналіз зібраних проб (...) стосується інциденту, що мав місце в північній частині Сирії 30 березня цього року. Результати підтверджують наявність зарину", - зазначив генеральний директор ОЗХЗ Ахмет Узюмджю, цитує агенція AFP.

Таким чином, встановлено вже 34 випадки використання під час конфлікту в Сирії хімічної зброї. При цьому 27 разів до хімічних атак вдавалися урядові війська. Відповідальних за ще шість атак комісія ООН ще не визначила. Уряд Сирії неодноразово заперечував використання його армією хімічної зброї.

Нагадаємо, 11 квітня президент РФ Володимир Путін попередив про підготовку нових хімічних атаках в Сирії, які нібито будуть здійснені як провокація проти влади президента Сирії Башара Асада. Ситуацію в Сирії Путін порівняв з початком американської кампанії США в Іраку, коли американська сторона показала хімічну зброю, виявлену там. 

Зростання напруженості між США та Росією відбулося після того, як американці завдали ракетного удару по сирійській авіабазі у відповідь на хімічну атаку уряду Сирії 4 квітня у містечку Хан-Шейхун, у результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти.

Президент США Дональд Трамп закликав "всі цивілізовані держави" приєднатися до Сполучених Штатів, щоб покласти край конфлікту в Сирії. Він заявив, що Вашингтон зобов'язаний "стримувати і запобігати поширенню і використанню смертоносного хімічної зброї", яку, за його словами, безсумнівно використовувала сирійська влада.

Своєю чергою держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія виявилася неспроможною виконати свої зобов'язання 2013 року для захисту Сирії від хімічної зброї. За його словами, РФ є співучасником, або просто некомпетентною", оскільки не дотримується угоди з утилізації хімічної зброї в країні.

Глава РФ Володимир Путін заявив, що ця атака порушує міжнародне право

Залиште свій коментар

Вибір редакції