Європу накрила аномальна спека: в Іспанії реєструють рекордну температуру повітря

Європу накрила аномальна спека: в Іспанії реєструють рекордну температуру повітря

Фото: Associated Press

Востаннє така спека була у липні 2017 року.

В Іспанії в суботу, 14 серпня, зафіксували аномальну температуру повітря - 47,2 градуса за Цельсієм.

Про це з посиланням на іспанське Державне метеорологічне агентство повідомляє Associated Press.

Рекордну температуру повітря зафіксували у Монторо. До слова, востаннє така спека була у липні 2017 року: тоді стовпчики термометрів піднялися до позначки +46,9 градуса.

Потерпають від високих температур і інші регіони Іспанії. У провінції Гранада, що на півдні країни, фіксують +45,4 градуса. Люди масово купують морозиво, воду та купаються у фонтанах. Крім того, деякі ресторани встановили пристрої, щоб розпорошувати воду на своїх гостей.

Вчений з клімату з Університету Сантьяго де Компостела Домінік Ройе каже, що гаряче повітря прийшло з пустелі Сахара. Саме воно спровокувало спеку та лісові пожежі у країнах Середземномор’я.

Тим часом у Всесвітній метеорологічній організації заявили, що температура, зареєстрована в середземноморському регіоні, виходить далеко за межі типової спекотної сухої серпневої погоди. Зазначається, що вона "є надзвичайною, яку можна очікувати внаслідок зміни клімату".

Слід зауважити, що південна Європа опинилася у полоні спеки. В Італії оголосили про небезпеку для здоров'я. У Португалії побоююються, що 75% регіонів стикаються зі "значно підвищеним ризиком" пожеж.

Як повідомлялося, у Європі вже кілька днів температура повітря б'є всі рекорди: в епіцентрі аномальних температур опинилися Італія та Греція. Майже 49 градусів за Цельсієм - такої позначки сягнув стовпчик термометра на італійському острові Сицилія. Винуватець аномальноЇ спеки - антициклон Люцифер. Це хмара розпеченого повітря з Сахари.

[media type="video" id="387428347"

Спека б'є рекорди в Європі: як люди переживають аномальну погоду

Спека б'є рекорди в Європі: як люди переживають аномальну погоду

Повʼязані теми:

Наступна публікація