Французький вікенд: де розташовані лавандові поля в Україні
instagram.com/lavandaua

Із собою варто взяти фотоапарат та декор, щоб влаштувати красиву фотосесію серед цвіту.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

ТСН.ua розповідає, де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Так, можна провести і французький вікенд посеред лаванди та влаштувати незабутню фотосесію на лавандових полях в Україні.

Лавандове поле у селі Мотижин (Київська область)

Село Мотижин розташований за 53 кілометри від Києва: саме тут є дендропарк, площею у 400 футбольних полів. Для гостей тут посадили 25 тисяч кущів лаванди, які займають поле площею близько шести гектарів. Це поле вперше відкрилося для відвідувачів, тож кущі будуть не такими густими - через надто молодий вік.

лаванда добропарк
facebook.com/dobropark.ua

Однак лаванда вже розпустилася, тож можна вирушати на фотосесію. Для інтерактиву тут встановили інсталяцію - величезну квітку, в якій також можна робити знімки. Лаванда цвістиме до осені, впродовж літнього періоду її двічі зрізатимуть для кращого росту та цвітіння.

Щоб доїхати до Мотижина автомобілем з Києва, потрібно рухатися Житомирською трасою між селами Копилів та Мотижин. Також можна скористатися автостопом, таксі або маршруткою. Останні можуть не курсувати через карантин. 

Ціни на вхідні квитки:

  • для дорослих - 50 грн;
  • для дітей від 7 до 17 років - 40 грн;
  • для дітей до 6 років - безкоштовно.
лаванда добропарк
facebook.com/dobropark.ua

Лавандовий гай у селі Порадівка (Київська область)

Це поле під Києвом існує три роки, тож лаванда вже встигла розростися. Тут кущики висадили на полі площею 0,2 га. Місце швидко стало популярним, на полі часто влаштовують фотосесії, тож для знімань потрібно заздалегідь бронювати місце. Так, година перебування серед лаванди може коштувати від 600 до 1050 грн за одну годину. 

На території поля часто влаштовують майстер-класи чи концерти, а також власні фестивалі.  Відкриється для відвідувачів лавандовий гай 25 червня. 

Це лавандове поле розташоване у селі Порадівка за 53,2 км від столиці. Сюди можна дістатися автомобілем або ж маршруткою. 

Ціни на вхідні квитки:

  • 4:00–5:00 — 600 грн;
  • 5:00–7:00 — 1050 грн;
  • 7:00–17:00 — 800 грн;
  • 17:00–21:00 — 1050 грн.
лавандовий гай порадівка
instagram.com/lavandaua

Лавандовое поле у селі Тарнівці (Закарпаття)

Лаванда є не лише у Київській області: влаштувати незабутні вихідні можна у селі Тарнівці, що на Закарпатті. Через тепліший клімат лаванда тут починає цвісти раніше, ніж у Київській області. У Тарнівцях англійська вузьколиста лаванда розкинулася на полі площею півгектара.

лаванда тарнівці
Лавандове поле в с. Тарнівці

Однак цьогоріч тут зацвіте лише половина рослин через те, що частина з них молода. Особливістю у вирощуванні лаванди є те, що у перший рік росту їй цвісти не варто: це дозволить сформувати гарний кущ. 

На цьому полі також можна зробити красиві фото на пам’ять про вихідні серед пахучої лаванди. Доїхати сюди не складно, адже поле розташоване за 7,5 км від Ужгорода. 

Ціни вхідного квитка: 200 грн/година.

Залиште свій коментар