Як закінчиться 2020 рік: варіанти фіналу голлівудських сценаристів

Як закінчиться 2020 рік: варіанти фіналу голлівудських сценаристів

Фото: Facebook

Голлівудські сценаристи вважають, що якби 2020 рік був серіалом, то глядачі б його кинули дивитися ще на другій серії, тому що стільки всього намішано абсурдного ще й з геть не логічними сюжетами.

"Варто зізнатися: 2020 рік видався не найкращим. І якби він був серіалом ми як глядачі,закинули б перегляд на перших двох серіях, адже все дуже надумано. Пандемія, імпічмент президента, хвороба цього президента, протести після вбивства темношкірого, пожежі, шершні-вбивці. Занадто багато всього намішано - і не знаєш, яка сюжетна гілка основна. Однак припустимо, що ми все ж вирішили додивитися до фінальної серії. Якою вона буде? Чи покажуть нам хепіенд або залишать з відкритим фіналом, щоб ми сиділи в очікуванні наступного сезону?"

Видання The Washington Post вирішило дізнатися у голлівудських сценаристів, що вони думають про серіал 2020 року і як би його завершили.

Структура сценарію

У 2020 році відбулося занадто багато подій, які в серіалі б не помістилися. Основна проблема сценарію 2020 року - надмірна кількість сюжетних гілок. Елі Атті, сценарист серіалу "Західне крило" і колишній спічрайтер віцепрезидента Альберта Гора, говорить, що чернетка 2020 року його б збентежила.

"Я б порадив сценаристу 2020 року трохи пригальмувати і прибрати кілька сюжетних ліній. Тому що глядачеві дуже складно спостерігати за такою кількістю подій і  водночас не бачити основний сюжет. Можна було б додати якихось ключових персонажів, за якими цікаво спостерігати, і через них розповідати історію. А не вивалювати всі ідеї на глядача в надії, що він сам розбереться ", - говорить Атті.

Фото: Facebook

Анджела Канг, сценаристка "Ходячих мерців", розповідає, що 2020 рік зачіпає занадто багато тем - але кидає їх майже відразу ж. Як, наприклад, історія з таємними аудіо Меланії Трамп. Це була вибухова тема, але продовження вона не отримала: поговорили і забули. У "нормальному" серіалі такого б не допустили.

 "Не можна просто згадати хоч раз таку вибухову тему, а потім забути про неї. В хорошому сценарії ця тема обов'язково повинна спливти десь під кінець історії, і несподівано", - розповідає Канг.

Такими темами може стати паніка через туалетний папір. Діагноз Тома Генкса. Президентська кампанія Каньє Веста.

Жанр

Спочатку може здатися, що 2020 рік просто ідеально вписується в світ жахів. Але за детального розгляду виявляється, що в ньому приховано безліч жанрів.

"Багато ознак вказують на те, що в сценарії 2020 року є і чорна комедія, і сатира, і драма. Але якщо взяти одну тему, пандемію, гумору в ній я поки не бачу", - говорить Деніел Шофілд, сценарист серіалу "У кращому світі".

Можливо, це похмурий трилер? Або антиутопія? Брюс Міллер, автор "Розповіді служниці", в цьому не впевнений.

"Довгі роки книжки, фільми і серіали впарювали нам думку, що антиутопія може бути шалено захопливою. Реальність 2020 року засвідчила, наскільки це все насправді нудно ", - говорить він.

Фото: Facebook

Пандемія в реальному світі виявилася дуже тягучою і повільною. Що зовсім не підходить для серіалу, де все має розважати глядача. Тому в ТБ-шоу якщо і відбувається глобальна хвороба, то люди від неї одразу ж падають намертво. І ризики швидко зрозумілі.

Також 2020 рік може бути зомбі-апокаліпсисом. Але тут повинна бути цікава розв'язка: наприклад, є якийсь вірус, який дивно впливає на людей. Вони раптом починають зникати. Головний герой повинен розібратися, що відбувається, а тим часом президент підхоплює цей вірус і поводиться неадекватно. Починається війна за владу, а в кінці ми бачимо, що всі зниклі люди від вірусу померли і крокують як зомбі в Китаї. Таку розв'язку пропонує Анджела Канг.

Персонажі

Краще за все головним героєм року зробити звичайну людину. Напевно, основним персонажем серіалу повинен був стати Дональд Трамп. Але не всі сценаристи з цим згодні.

"Він не суперечливий герой. Не володіє глибиною. Ми не можемо порівнювати себе з цим героєм. У Трампа немає внутрішнього конфлікту, за ним нецікаво спостерігати", - говорить Елі Атті.

Інші сценаристи порівнюють Трампа з акулою з фільму "Щелепи". "Масивна істота, що руйнує все на своєму шляху. Але без мотивації і логіки. Трамп хороший для створення напруженості, але не для розкриття характеру персонажа ", - пояснює Шофілд.

Фото: Facebook

Тому краще за все в такому сценарії зосередити увагу на когось іншого. Хороший варіант - звичайна людина, яка починає як помічник Трампа, але проходить через шлях прийняття себе і своїх цінностей, що суперечать головному антигерой (президенту).

Брюс Міллер пропонує інший шлях: нехай головною героїнею стане темношкіра молода жінка. "У таких людей дуже цікавий погляд на історію. Вона просто хоче вижити в новому світі і при цьому залишитися людиною. За цим цікаво стежити", - говорить він.

Фінал

І ось перед нами фінальна серія. Глядачі в очікуванні - що ж все закінчиться? У сценаристів єдиної думки немає.

"Думаю, дуже важко буде закінчити всі сюжетні лінії так, щоб задовольнити кожного глядача. Мені здається, непоганим варіантом буде сон головного героя. Згадайте кінцівку серіалу "Сент-Елсвер": камера від'їжджає назад, і нам показують, що весь сюжет був плодом уяви хлопчика-аутиста. Для 2020 року це був би непоганий фінал", - говорить Шофілд.

Фото: Facebook

А може, варто звернутися до deus ex machina - несподіваного персонажу або повороту, який все змінює в останню хвилину. Наприклад, шершні-вбивці знищили всю планету за один день. Або просто напередодні Нового року приземляються інопланетяни. І рятують Землю і всіх нас.

 "Але є і більш реалістичні варіанти, як закінчити серіал. Наприклад, Трамп збігає в Росію після виборів. Або приходить до тями після страшного вірусу і просить вибачення перед виборцями. Але його слова вже не мають великого сенсу, тому що люди налаштовані войовничо і в одному кроці від початку громадянської війни", - пропонує свій варіант Чео Ходар Кокер, автор" Люка Кейджа".

"А мені здається, закінчитися все повинно катарсисом: глядачі хочуть побачити, як Трамп залишає Білий дім після поразки на виборах. Але водночас ми залишаємо зав'язку на наступний сезон, адже всі розуміють: те, що  Трамп пішов - це ще не кінець", - говорить Атті.

Повʼязані теми:

Наступна публікація