Мозок людини збільшився завдяки шлюбним ігрищам

За теорією американського професора: розумна жінка дурного чоловіка не вибере, якщо хоче здорових нащадків.

На думку американського професора Міллера, підвищення рівня IQ стало результатом шлюбних залицянь 100 тисяч людських поколінь предків, заснованих на сигналах пристосованості, створених, узагальнених і засвоєних в результаті мозкової діяльності.

Відомо, що з усіх живих істот нашої планети найбільший мозок є саме у людини. Однак що стало причиною збільшення його розмірів і вельми своєрідного шляху розвитку, за яким наші волохаті предки дійшли до вміння створювати умоглядні концепції і вдаватися до пороку брехні?

Якщо судити з точки зору теорії впливу природного добору на підвищення коефіцієнта розумового розвитку, то, здавалося б все зрозуміло - гине слабший, а виживає найсильніший, або розумніший. Однак не менш важливу роль у розвитку нашого мозку відіграє механізм сигналізації про пристосованості.

Щоб зрозуміти суть сигналізації про пристосованості розглянемо загальновідомий приклад: павиний хвіст. При виборі партнера самки шукають самця з довгим яскравим хвостом. Це не просто алгоритм, закладений в маленький пташиний мозок, це оптимальна стратегія відтворення.

Пишний хвіст вимагає певних біологічних витрат - доброго здоров'я та регулярного харчування. Крім того, яскравий хвіст приваблює хижаків, від яких можуть зникнути лише наймоторніші особи.

Тому коли самка вибирає павича з багатим хвостом, вона може бути впевнена, що у самця гарні гени. Якщо вони вирішать познайомитися ближче, їхні діти будуть мати певні переваги для виживання.

Правда, навіть при врахуванні всіх цих чинників залишається питання, як вони можуть бути пов'язані з розвитком інтелектуальних здібностей?

Відома всім, але вже дуже неактуальна теорія про те, що на розвиток мозку вплинула необхідність застосування яких-небудь інструментів типу кийки, фактів практично не відповідає. Кам'яний сокира, зроблений нашим предком з вагою мозку в один фунт, є точною копією сокири, зробленого його нащадками з більшим мозком мозком.

На думку американського професора Міллера, підвищення рівня IQ стало результатом шлюбних залицянь 100 тисяч людських поколінь предків, заснованих на сигналах пристосованості, створених, узагальнених і засвоєних в результаті мозкової діяльності.

"Мозок є дуже гарним індикатором пристосованості, оскільки його розвиток залежить, принаймні, від половини наявних у людини генів. Мозок дуже складний, дуже чутливий і вимагає великих витрат енергії для функціонування. Якщо у вас хороші мізки, у вас гарні гени - це хвіст павича для людини ", - пояснює він свою теорію.

Тепер потрібно тільки зрозуміти, яким чином володар високого інтелекту може показати свою перевагу і залучити партнера. За словами Міллера, чоловіки намагаються звернути на себе увагу за допомогою вокальних даних, дотепності, хорошої мови, а жінки використовують ці переваги для вибору кращого. "Люди з великою відповідальністю ставляться до продовження свого роду і більше вкладають у своїх нащадків на відміну від інших живих істот, - пояснює Міллер, - тому вони найбільш ретельно добирають собі партнера. Це змушує жінку також брати активну участь в процесі: спочатку для залучення найбільш" пристосованого "чоловіки, для того, щоб зацікавити його і захистити від зазіхань інших жінок. Жінці доводиться старатися, бути красивою, кумедною, цікавою, щоб переконати чоловіка в необхідності продовження роду саме з нею".

Кожна еволюційна система має подобу генетичного коду. Цей код схильний до мутацій, а індикатори пристосованості говорять про кількість таких мутацій в організмі живої істоти. Очевидно, що кращий спосіб вираження цих сигналів через певну поведінку, яке є наслідком діяльності дуже складною нервовою системою, що розвивається на основі більшості наявних генів.

Читайте також:

Кубинським імпотентам почали ставити протези за рахунок держави

Більше 10% британців вірять: якщо займатися сексом стоячи, то жінка не завагітніє

Американський вчений довів, що пилосос псує сперму

Складено рейтинг найбезглуздіших сексуальних досліджень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: