Низькорослий Саркозі заборонив набирати собі високих охоронців

Низькорослий Саркозі заборонив набирати собі високих охоронців

Саркозі розмовляє з главою МВФ, між ними - охоронець президента / Фото: AFP

Британські ЗМІ порівняли чинного президента Франції з Наполеоном - Ніколя Саркозі також комплексує з приводу свого зросту.

Відомий своїм невеликим зростом (165 см) президент Франції Ніколя Саркозі негласно заборонив набирати до своїй служби охорони високих та статних працівників.

Про це стало відомо французьким ЗМІ від джерел у місцевій поліції. Як розповіли правоохоронці журналістам, командування поліції отримало команду "суперменів не наймати". І це попри те, що людині високого зросту набагато легше помітити у натовпі підозрілих осіб і запобігти замаху.

Британська The Daily Telegraph, яка поширила цю інформацію, порівняла Саркозі із Наполеоном, - у чинного французького президента зріст ще менший, ніж у знаменитого імператора.

В охороні президента наразі служать від 50 до 80 осіб. Усі чоловіки. Штат був серйозно збільшений у 2002 році, коли було психічно хворий чоловік з мисливською рушницею скоїв замах на президента Жака Ширака.

Як відомо, невисокий зріст президента Франції є його ахіллесовою п'ятою. Перша леді країни Карла Бруні, чий зріст - майже 178 см, вже давно відмовилася від взуття навіть на невисоких підборах, і носить тільки балетки.

Сам же Саркозі, як з'ясувалося, носить спеціальне взуття, яка дозволяє йому бути на 9 см вищим. Вдається він і до інших хитрощів. Так, минулого року, виступаючи на урочистостях з нагоди річниці висадки союзників у Нормандії, він піднявся на невидиму за трибуною лавочку заввишки 15 см, щоб візуально зрівнятися у зрості зі своїм американським колегою Бараком Обамою. А для того, щоб "підтягнутися" до інших світових лідерів на групових знімках, Саркозі встає навшпиньки.

Широкого розголосу отримали ще декілька курйозних історій. Так, у вересні 2009 року журналісти розповіли, що під час візиту Саркозі на завод у Нормандії на зустріч з главою держави обрали лише тих працівників підприємства, які "не вищі президента". Щоправда, у Єлисейському палаці тоді цю інформацію назвали абсурдом.

Зазначимо, що на титул найбільш низькорослого президента з-поміж чинних претендує російський лідер Дмитро Мєдвєдєв (162 см). До цього сумнівне "звання" належало північнокорейському лідеру Кім Чен Іру (трохи більше 162 см).

Найнижчим з відомих світових лідерів був Беніто Хуарес, який обіймав посаду президента Мексики з 1867 по 1872 рік, - його зріст становив усього 135 см. А деспот-коротун Наполеон Бонапарт, ім'ям якого назвали відомий психологічний комплекс, насправді мав зріст більше за 165 см, а не 155, як стверджують деякі історики.

Читайте також:

Найвищим жителем США визнаний українець

У німецькій рекламі Саркозі назвали "маленьким французом"

Під час візиту Саркозі на завод там зібрали тільки робітників його зросту

Повʼязані теми:

Наступна публікація