У Шотландії медузи зупинили роботу АЕС

Медузи засмітили фільтри реакторів і спричинили їх автоматичне відключення.

Нашестя медуз привело до зупинки роботи двох енергоблоків АЕС Torness в Шотландії, на якій використовується для охолодження реакторів морська вода.

Морські безхребетні засмітили фільтри забору води на станції ще у вівторок. Хоча обидва реактора шотландської АЕС оснащені сучасною системою газоохлажденія, в роботі станції також використовується морська вода, щоб повністю забезпечити безпеку її функціонування.

Фільтри подачі води на АЕС спроектовані таким чином, щоб запобігати попаданню в охолоджуючий контур водоростей, риб і морських тварин. При засміченні фільтрів реактори станції зупиняються автоматично.

Оператор АЕС компанія EDF Energy зараз проводить очисні операції, відновлення роботи Torness очікується не раніше наступного тижня.

"Загрози громадської безпеки не виникало ні на одному з етапів ліквідації інциденту. Також не існує загрози витоку радіації і впливу на навколишнє середовище", - заявив представник EDF.

Як повідомлялось, тиждень тому в Японії через медуз, які застрягли у фільтрах морської води, були знижені потужності дію другого реактора АЕС "Сімане".

Читайте також:

Європа перевірила українські АЕС на безпечність

Україна протестує свої АЕС на готовність протистояти землетрусам і повеням

На Запорізькій АЕС другу добу не можуть знайти причину поломки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: