На АЕС "Фукусіма" знову різко підскочив рівень радіації

Різкий стрибок радіації в зоні 2-го реактора, зафіксований вперше після березневої аварії, може бути пов'язаний з витоком радіоактивних речовин з пошкодженої нижньої камери підтримки тиску.

У підвалі будівлі 2-го реактора аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" знову відзначена висока радіація. Рівень накопиченої в підвалі води вже перевищив 6 метрів.

"В результаті проведених напередодні вимірів усередині будівлі енергоблоку було встановлено, що рівень радіації в затопленому водою підвальному приміщенні досягає 430 мілізіверт на годину", - повідомили  представники оператора станції, компанії Tokyo Electric Power.

Як вважають експерти, такий різкий стрибок радіації в зоні 2-го реактора, зафіксований вперше після березневої аварії, може бути пов'язаний з витоком радіоактивних речовин з пошкодженої нижньої камери підтримки тиску. Однак це не повинно призвести до зриву сьогоднішніх технічних робіт за участю ліквідаторів.

У минулий понеділок оператор АЕС "Фукусіма-1" завершив операцію з відкриття подвійних дверей будівлі 2-го реактора для зниження вологості з 99% до 70%. Це створило умови для входу в приміщення фахівців і використання там роботів, що раніше було утруднено через високу температуру і густу пару.

Найближчим часом енергокомпанія має намір почати підготовку до закачування азоту в реактор для його охолодження і запобігання нового вибуху водню.

Перед відкриттям дверей 2-го енергоблоку компанія-оператор минулого тижня виконала цикл робіт з дезактивації повітря, що також помітно знизило радіаційний фон.

Читайте також:

Біля "Фукусіми" рівень радіації перевищує норму у 1000 разів

Оператор "Фукусіми" занизив реальні масштаби витоки радіації

На "Фукусімі-1" зіткнулись з двома новими проблемами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: