Ватикан: презервативи допустимі для чоловіків-повій

Ватикан: презервативи допустимі для чоловіків-повій

Папа Римський Бенедикт XVI / Фото: AFP

Представники Ватикану дали інше пояснення словам Папи Римського.

Представники Ватикану спростували інтерпретацію слів Папи Бенедикта XVI, згідно з якою понтифік вважає допустимим використання презервативів для запобігання вагітності.

Згідно з офіційною заявою Конгрегація віровчення, своїми висловлюваннями, зробленими в ході бесіди з німецьким журналістом Петером Зеевальдом, Бенедикт мав на увазі, що презервативи можуть бути використані лише у виняткових випадках, коли один з партнерів може бути ВІЛ-інфікований.

Багато хто сприйняв промову Папи як сигнал того, що Ватикан готовий пом'якшити своє ставлення до контрацепції, піддавшись жорсткій критиці, що посипалась на католицьку церкву за її непохитну позицію в цьому питанні.

Як стверджують служителі Конгрегації, логіка слів Бенедикта "повністю відповідає традиційним моральним вченням католицької церкви", оскільки він говорив не про секс між подружжям і не схвалював використання презервативів, щоб уникнути вагітності.

Презервативи можуть бути прийнятні як засоби захисту від ВІЛ або інших захворювань, що передаються статевим шляхом, в ситуації, коли зачаття неможливе, зокрема для повій-чоловіків, конкретизували тезу Папи представники Ватикану.

При цьому в заяві підкреслюється, що з точки зору церкви проституція є "глибоко аморальною" манерою поведінки.

"Ті, хто займається проституцією і заражені СНІДом, - далі йдеться в поясненні. - Можуть використовувати презервативи, щоб знизити ризик зараження партнера і таким чином зробити перший крок у прояві поваги до іншої людини, хоча це і не применшує те зло, яким є проституція ".

У своєму інтерв'ю Папа сказав, що церква "принципово проти застосування презервативів; звичайно ж, вона не розглядає їх як реальне чи моральне рішення".

Однак далі він обмовився, що "у певних випадках, коли презервативи використовуються з наміром знизити ризик зараження, це може бути першим кроком на шляху до іншої, більш людяної сексуальності", і привів у приклад повій.

Але, як тепер з'ясовується, при перекладі тексту з німецької на італійську виникло непорозуміння: в оригіналі слово "повія" відносилося до чоловіків, а в перекладі - до жінок.

Гуманітарні організації вважають презервативи одним з небагатьох надійних методів боротьби з поширенням ВІЛ / СНІДу - проблемою, яка набула особливо широкого розмаху в Африці.

Позиція католицької церкви з цього питання не раз викликала критику громадськості, а в минулому році, коли Папа під час візиту до Камеруну сказав, що презервативи не обмежують, а стимулюють поширення вірусу, його засудили навіть кілька держав Євросоюзу.

Книга-інтерв'ю Папи Римського Бенедикта XVI "Світло миру" була вперше опублікована в кінці листопада в Італії. Видання вийшло одночасно на декількох мовах.

Читайте також:

Ватикан закликав не вірити Wikileaks

Ватикан звинуватив КНР в порушенні свободи релігії

Ватикан вводить в обіг монети з зображенням Бенедикта XVI

У Ватикані напис російською прийняли за прокляття на адресу Папи

Повʼязані теми:

Наступна публікація