Ватикан закликав не вірити Wikileaks

Прес-служба Ватикану випустила комюніке, де підкреслювалося, що тексти Wikileaks, що стосуються ватикано-американських відносин, не можуть бути використані як джерело.

У Ватикані закликають не сприймати тексти Wikileaks, що стосуються ватикано-американських відносин, як джерело, що відображає позиції Святого Престолу або цитованих в них представників католицької Церкви.

З таким закликом прес-служба Ватикану випустила комюніке.

Згідно з оприлюдненими Wikileaks документами, деякі співробітники Святого Престолу в бесідах з американськими дипломатами нібито нарікали на непрофесіоналізм ватиканських інформаційних служб, які вже кілька разів під час нинішнього понтифікату Бенедикта XVI завдали шкоди репутації Папи Римського і католицької Церкви.

Політичний оглядач Corriere della Sera стверджує, що така думка "побутує всередині ватиканських стін", а квапливість, з якою Святий Престол дистанціювався від документів WikiLeaks, саме є знаком небажаності внутрішньої критики.

Іншої думки головний редактор ватиканської газети L'Osservatore Romano. Він заявив, що ці документи просто повторюють чутки, які розпускають різні люди "і, перш за все, італійські журналісти".

На думку редактора, цим чуткам, які американські дипломати не перевірили, не варто надавати великого значення. Зокрема, чутки про "кризу влади" у Ватикані безпідставні, а в його розповсюдженні зацікавлені, перш за все ті, хто хоче показати Святий Престол як "неадекватну організацію".

Коментуючи слух про "технологічну відсталість" ватиканських служб, головний редактор L'Osservatore Romano заявив, що "в цілому ватиканські інституції відмінно укомплектовані сучасною технікою".

Читайте також:

Ватикан звинуватив КНР в порушенні свободи релігії

Міноборони РФ піддало сумніву дані WikiLeaks про подвійну гру НАТО з Росією

WikiLeaks розколовся, соратники Ассанжа "повстали" проти культу особи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: