Ватикан звинуватив КНР в порушенні свободи релігії

У Ватикані засмутилися тим, що уряд КНР примушує католицьких єпископів брати участь у церемонії єпископської ординації отця Йозефа Гуо, який належить до офіційної Католицької церкви КНР і не визнає владу Папи Римського.

Ватикан звернувся до влади КНР з проханням не змушувати китайських католицьких ієрархів, лояльних Святому престолу, бути присутнім на посвяті єпископа, який належить до офіційної Католицької церкви КНР і не визнає владу Папи Римського, оскільки це я порушенням свободи релігії.

"Святий престол характеризує подібні дії як серйозне порушення свободи релігії і свободи совісті", - наголосив керівник прес-служби Ватикану священик Федеріко Ломбарді.

За його словами, Святий престол був засмучений повідомленнями про те, що уряд КНР примушує католицьких єпископів брати участь у церемонії єпископської ординації отця Йозефа Гуо, яка наступного тижня має відбутися у Ченде.

Як відомо, католики в КНР розділені між Церквою, яка знаходиться в підпіллі і яка визнає Папу Римського і його право призначати єпископів, і Католицькою патріотичної асоціацією, яка визнана владою.

Кандидати в "патріотичні" єпископи знаходяться під контролем держави і призначаються без участі Ватикану. Ці висвячення Святий престол визнає "дійсними, але не законними". Ватикан вважає Патріотичне об'єднання Католицької церкви в Китаї частиною Католицької церкви, яка перебуває в розколі, і вживає різні зусилля до об'єднання з всесвітньою Католицькою церквою.

Останнім часом зазначалося, що відносини між цими двома Церквами покращилися, тому жорстку заяву Ломбарді зустріли з деяким подивом.

У заяві Ломбарді йдеться, що ординацію Йозефа Гуо, яка не отримала схвалення Папи і що Ватикан буде вважати її "незаконною і руйнівною для конструктивних відносин між Китайською Народною Республікою і Папським престолом", які не так давно отримали розвиток.

Зазначимо, також Ватикан виступає за встановлення дипломатичних відносин з Китаєм, однак у Пекіні наполягають на тому, щоб Святий престол спочатку припинив свої зв'язки з Тайванем, який в КНР розглядається як бунтівна територія.

Читайте також:

Сорос: у 2020 Китай стане лідером і скине США

Терорист Агджа: замах на Папу Римського оплатив Ватикан

Патріарх Кирило благословив YouTube

В Англіканській церкві стався розкол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: