Адвокати Тимошенко понурили голови: вирок був прогнозований

Адвокати Тимошенко понурили голови: вирок був прогнозований

Адвокати Тимошенко під час оголошення вироку / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Адвокати Юлії Тимошенко впевнені, що рішення Печерського суду у справі екс-прем'єра є незаконним і це буде у той чи інший спосіб доведено.

Після оголошення вироку Тимошенко – 7 років ув'язнення, позбавлення на 3 роки права займати державні посади та необхідність відшкодування нею збитків державі на суму 1,5 млрд грн. – адвокати екс-прем'єрки вийшли з зали суду, понуривши голови.

Кожен з них вважав за потрібне сказати хоча б що-небудь. Усі, як один стверджували, що вирок не законний і потрібна апеляція. Та у позитивний результат оскарження рішення, було помітно, вони самі не вірять.

Микола Сірий: "Було проголошено незаконне рішення, яке ми оскаржимо"

Адвокат Микола Сірий у коментарі ТСН.ua висловив думку, що проголошене суддею Кірєєвим рішення увійде в історію юридичної системи України як "ганебна сторінка". На його думку, цим вироком було "криміналізовано" політичні рішення і дії всупереч праву, всупереч закону, всупереч чинній Конституції.

"Хочу звернути увагу на те, що суддя Кірєєв жодного разу не послався ані на Європейську енергетичну хартію, ані на правила Світової організації торгівлі, ані на широку договірну базу, яку має Україна з Європейським союзом щодо імплементації законодавства ЄС на території нашої держави. Очевидно, що було проголошено незаконне рішення, яке ми безумовно будемо оскаржувати", - заявив адвокат.

Утім, на думку Сірого, сподіватись на позитивний результат можна лише за умови існування незалежного суду, у чому він сумнівається.

Олександр Плахотнюк: "Суд повністю проігнорував доводи захисту"

Олександр Плахотнюк також назвав сьогоднішнє рішення суду незаконним.

"Судом повністю проігноровані як доводи захисту, так і висновки провідних міжнародних спеціалістів з даного питання, згідно з якими процес проти Тимошенко визнаний повністю політичним", - обурювався Плахотнюк.

На його думку, сьогоднішній вирок був прогнозований. Тому у роботі адвокатів фактично не було сенсу.

"Вирок був прогнозований. Недарма на попередньому засіданні суду було прийнято рішення про те, що вирок буде оголошено лише в присутності журналістів... Суд аргументував – аби уникнути безпорядків. Але насправді тоді вже був відомий вирок, вони не хотіли зайвого шуму. Кількість міліції навколо суду також свідчить про те, що вирок готувався і був відомий завчасно, через це передбачили таку серйозну охорону", - зазначив Плахотнюк.

Адвокат також висловив намір оскаржувати сьогоднішнє рішення, "якщо не в Апеляційному, то у Вищому спеціалізованому суді, якщо не в Україні, то у Європі", але, кінець кінцем, на його думку, буде доведено, що даний вирок є незаконним.

Юрій Сухов: "Доказів невинності Тимошенко у суду було більше, ніж доказів вини"

На думку ще одного адвоката Тимошенко – Юрія Сухова - унікальність цього обвинувального вироку полягає ще й у тому, що більша його частина була присвячена поясненню, чому суд не сприйняв доводи захисту.

"Сама обвинувальна частина на докази провини була набагато меншою ніж та, де суд обґрунтовував, чому він не дослухався до захисту. Тобто доказів невинності Тимошенко у суду було більше, ніж доказів вини. Суд не сприйняв покази трьох свідків з чотирьох, які були разом з Тимошенко в кімнаті. Найближчим часом подамо апеляцію", - зазначив Сухов.

Нагадаємо, апеляція може бути подана адвокатами Тимошенко протягом 15 днів з моменту винесення вироку суду. А тим часом екс-прем'єрка перебуватиме у Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Для Литвина вирок Тимошенко став "неочікуваною очікуваністю"

Протестувальники спокійно відпустили автозак Тимошенко

Депутати-прихильники Тимошенко проривають кордон міліції біля будівлі суду

Суд визнав Тимошенко винною

Адвокати Тимошенко понурили голови: вирок був прогнозований

Адвокати Тимошенко понурили голови: вирок був прогнозований

Повʼязані теми:

Наступна публікація