Полк "Азов" на лінії фронту вже має летальну зброю зі США - BellingCat

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Раніше у Держдепі США заявили, що нададуть Україні "посилені оборонні можливості".

Дослідницький проект BellingCat анонсував статтю у новому випуску Minsk Monitor про наявність у полку "Азов" летальної зброї американського виробництва.

Про це провідний дослідник проекту BellingCat з питань Східної Європи та Євразії Арік Толер написав у своєму Твітері.

"Чимало галасу навколо офіційної угоди США щодо продажу "Джавелінів" Україні, але на лінії фронту на Донбасі батальйон "Азов" вже має виготовлене у США летальне озброєння. Стежте за новим випуском  #MinskMonitor", – зазначив Толер.

Нагадаємо, наприкінці грудня AP з посиланням на американський чиновників повідомляв, що адміністрація Трампа затвердила план надання Україні летальної зброї

Згідно з планом, нове озброєння включає американські протитанкові ракети "Джавелін", яких Україна давно прагнула, щоб посилити захист проти танків, які прокотилися через Східну Україну під час бойових дій, які забрали життя 10 тисяч осіб із 2014 року.  

ВідеоБілий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

Державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін", про постачання яких раніше просив український уряд.

Білий дім схвалив продаж летального озброєння Україні

Також повідомлялося, що сенат США схвалив проект закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони”, який містить дозвіл на виділення 350 млн дол. для надання безпекової допомоги Україні. Проект закону санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах.

Так, до документа, включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави.

ВідеоАмериканський уряд дозволив Україні купувати зброю у їхніх виробників

Державний департамент США затвердив комерційну ліцензію на експорт в Україну снайперських гвинтівок "Баррет", боєприпасів до них та необхідних деталей і аксесуарів вартістю 41,5 мільйонів доларів. Водночас, у документі нічого не йдеться про продаж важкого озброєння, зокрема, протитанкових систем "Джавелін",  про постачання яких раніше просив український уряд.

Американський уряд дозволив Україні купувати зброю у їхніх виробників

Залиште свій коментар

Вибір редакції