Церковне свято 5 серпня: день Почаївської ікони Божої Матері

Дата публікації
Перегляди
4341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Церковне свято 5 серпня: день Почаївської ікони Божої Матері

Фото: news.church.ua

Сьогодні не можна лаятися, лінуватися і довго спати.

5 серпня православна церква вшановує Почаївську ікону Божої Матері, що належить до числа найбільш шанованих вірянами святинь.  Вона відома усьому слов'янському світу: разом з православними на поклоніння чудотворному образу Пресвятої Богородиці приходять і християни інших віросповідань.

Історія свята

Походження Почаївської ікони Божої матері невідоме. За припущеннями, її могли створити у Болгарії чи Візантії, оскільки вона написана у візантійському стилі. 

У Почаївській Лаврі (обитель в Тернопільській області України) чудотворна ікона перебуває близько 400 років. Чудеса, що виникають від святої ікони, численні і засвідчені в монастирських книгах записами віруючих, з молитвою зверталися про позбавлення від невиліковних недуг, звільнення від полону і напоумлення грішників.

Святкування на честь Почаївської ікони Божої Матері 5 серпня (за новим стилем) було встановлено в пам'ять позбавлення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги 1675 року. Монастир був погано укріплений, але попри те напад вдалося відбити.

Свято-Успенська Почаївська Лавра / Фото: УНІАН

Народні прикмети

У церковному календарі цей день позначений як дата пам'яті святих Трохима, Феофіла і з ними тринадцяти мучеників, які постраждали під час гонінь на християн за часів імператора Діоклетіана (кінець 3 - початок 4 століть). У народі цей день називали Трохима Безсонника.

  • Якщо стоїть гарна погода, в поле і городі працюють майже цілодобово, тому і свято називали - Безсонніка.
  • На Трохима починали збирати калину і малину, а сам день тому називали Калинники-Малинники. Селяни говорили: "З малинників ликі не великі, так ягоди солодкі. А з калинника лик надереш, та ягід в рот не візьмеш".
  • Якщо в небі зірки яскраво світять, то чекай швидких дощів.
  • Туман ввечері приходить - до сонячної і теплої погоди.
  • Гілки калини зрубав - на жаль.
  • Сова кричить - на холод.
  • Ранкова зоря скоро згасає - буде сильний вітер

Що заборонено робити 5 серпня

  • Сьогодні не можна довго спати і лінуватися.
  • Заборонено сьогодні скупитися. І взагалі, чим більше зробите 5 серпня благих справ, тим краще складеться ваше подальше життя.
  • Також не можна цього дня сумувати і лаятися.

Читайте також: День ангела 5 серпня: кого сьогодні вітати з іменинами

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Дата публікації
Перегляди
4341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація