Депутати пропонують продавати в України сигарети з 21 року

Ароматизовані сигарети хочуть повністю заборонити.

Депутати пропонують підвищити мінімальний вік для продажу тютюнових виробів з 18 до 21 року.

Про це на пресконференції розповіла нардепка від ”Слуги народу” Лада Булах, презентуючи новий антитютюновий законопроєкт, передає УНІАН.

”У цьому законопроєкті ми однаково регулюємо й обмежуємо продаж усіх видів сигарет для людей до 21 року. Це було складне та дискусійне рішення, однак воно на сто відсотків зменшить шкоду тютюнових виробів для здоров’я дітей. Згідно з різними європейськими та американськими дослідженнями, 95% дорослих курців вперше спробували сигарети до 21 року», - сказала вона.

За словами Булах, законопроєкт передбачає введення небрендованих однакових упаковок непривабливого кольору для всіх сигарет, збільшення розміру зображень медичних попереджень з 40% до 65% від розміру пачки. Також передбачається відсутність вуличної реклами, викладок сигарет в супермаркетах і кіосках, повна заборона реклами тютюну в інтернеті та соцмережах.

При цьому органи місцевого самоврядування зможуть додатково визначати громадські місця, де куріння заборонено. Також хочуть розширити список громадських місць, повністю вільних від куріння, - сюди додадуться вокзали, гуртожитки, офіси та робочі місця.

Також законопроєкт повністю забороняє обіг ароматизованих сигарет.

”Законопроєкт імплементує директиву Європейського Союзу від 2014 року, зокрема заборону сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами та смаковими добавками, які імітують фрукти і мають більш м`який і привабливий смак. Зараз такі вироби становлять лише 10% від усього ринку сигарет, проте діти купують їх насамперед, коли починають пробувати курити”, - сказала вона.

Законопроєкт, зареєстрований у Верховній Раді під номером №2813, вносить зміни до низки законів України з охорони здоров`я населення від шкідливого впливу тютюну. Серед авторів законопроєкту депутати від ”Слуги народу”, ”Батьківщини” й ”ОПЗЖ”. Текст законопроєкту поки що відсутній на сайті парламенту.

Нагадаємо, уряд має прирівняти електронні цигарки та новітні тютюнові вироби до звичайних цигарок. А саме - суворіше врегульовувати використання електронних засобів для куріння, навіть тих, що не містять тютюну. Дотепер електронні цигарки не розглядалися в законодавстві як шкідливі й продавалися навіть дітям.

Відео Уряд планує прирівняти електронні засоби для куріння до звичайних цигарок

А саме: суворіше врегульовувати використання електронних засобів для куріння, навіть тих, що не містять тютюну. Дотепер електронні цигарки не розглядалися в законодавстві як шкідливі й могли продаватися навіть дітям. Що саме зміниться - дізнавалися журналісти ТСН.    

Уряд планує прирівняти електронні засоби для куріння до звичайних цигарок

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів