Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До отримання Томосу ми не будемо ухвалювати жодних вагомих рішень – митрополит Епіфаній

Головні рішення об'єднана Українська церква ухвалюватиме вже наступного року.

Предстоятель Помісної православної церкви України митрополит Епіфаній зазначив, що до отримання Томосу від Вселенського патріархату Православна церква України не ухвалюватиме важливих рішень.

Про це митрополит розповів під час розмови з журналістами.

Епіфаній наголосив, що Томос оформить юридично автокефалію ПЦУ.

"До отримання Томосу ми не будемо приймати жодних якихось вагомих рішень. Тобто, Томос - це той документ, який вже оформить нас юридично як автокефальну Українську православну церкву, незалежну церкву. І після цього документу ми будемо вже формувати всі відповідні органи, які будуть керувати, брати участь в розбудові цієї церкви", - зазначив Епіфаній.

ВідеоВ Україні створили Єдину помісну православну церкву

Сьогодні архієреї та державні очільники оголосили історичне рішення. Предстоятелем церкви обрали 39-річного митрополита Епіфанія - представника Київського патріархату.

В Україні створили Єдину помісну православну церкву

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції