Філарет провів тригодинну зустріч з представниками Вселенського патріархату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Почесний патріарх обговорив з представниками ситуацію в Українській церкві.

Почесний патріарх Православної Церкви України Філарет у своїй резиденції провів зустріч з представниками Вселенського Патріархату митрополитом Галльським Еммануїлом та другим секретарем Святого та Священного Синоду дияконом Григорієм (Франгакісом).

Про це 23 травня повідомили на сторінці Філарета у Facebook.

Під час тригодинної бесіди почесний патріарх обговорив з представниками Константинополя загальні питання церковного життя, процес визнання автокефалії Української Церкви іншими Помісними Православними Церквами та агресію з боку Росії.

"Ми будемо завжди відстоювати інтереси незалежної Української Православної Церкви та робити все можливе, щоб Українська Церква була єдиною і завжди служила інтересам українського народу і Української держави", – зазначив Філарет.

Патріарх Філарет зустрівся з представниками Вселенського Патріархату 22 травня 2019 року Святійший Патріарх Філарет у...

Опубліковано Патріарх Філарет Середа, 22 травня 2019 р.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП, однак Філарет вважає, що Київський патріархат досі існує і звинувачує керівництво ПЦУ в намаганнях, "відправити його на пенсію".

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Відео Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Залиште свій коментар

Вибір редакції