Гройсман спрогнозував, коли в Гостомелі підготують термінал для лоукостера Ryanair

За словами прем'єра, в уряді не знали про підписання меморандуму з ірландською компанією.

Аеропорти "Бориспіль" чи "Жуляни" можуть півроку приймати Ryanair, поки збудують термінал у Гостомелі.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пише "Деловая столица".

"Гостомель" раніше використовувався тільки для "Антонова", але зараз його можна використовувати як аеропорт для лоукостерів, і не тільки для Ryanair, але і для інших. Поки буде будуватися термінал в "Гостомелі", "Бориспіль" або "Жуляни" на тимчасових умовах можуть надати Ryanair свої послуги", - наголосив він.

За словами Гройсмана, в уряді не знали, що очільник Мінінфраструктури Володимир Омелян підписав меморандум із лоукостером.

"Якби ми в Кабміні знали, то зобов'язали б "Гостомель" одразу почати підготовку до створення терміналу для лоукостерів. Меморандум підписали в березні, а за шість місяців можна було зробити класний термінал, і все – лоукостер почав би літати вже з "Гостомеля". На жаль, ми втратили час", - зазначив глава уряду.

Також прем'єр-міністр наголосив, що в Україні не було стратегії розвитку аеропортів, і "було дуже важко зрозуміти, куди нам рухатися".

"Я поставив завдання, щоб до середини серпня Міністерство транспорту розробило таку стратегію. Лоукостери повинні літати і зі Львова, і з Харкова, і з Херсона. Це дуже важливо. "Гостомель" має чітке завдання - створити термінал, щоб в межах півроку бути готовим приймати лоукостер", - додав він.

Нагадаємо, у понеділок, 10 липня, Ryanair заявила про вихід з України попри укладений ще в березні договір та домовленості з аеропортом "Бориспіль". За словами компанії, саме недотримання угоди й було причиною скасування приходу.

Директор аеропорту, своєю чергою, зняв відповідальність за зрив угоди з аеропорту. За його словами, ірландська компанія жадала умов, які порушують українське законодавство й закони бізнесу. Так, Ryanair хотів для себе безкоштовної аеронавігації в Україні, безкоштовних реєстраційних стійок у терміналах, безкоштовного приміщення для головного офісу і офісу з продажу квитків, а також права збудувати власний готель на території аеропорту – загалом 14 пунктів вимог. Остання з яких – будь-які суперечки мали би вирішувати британські суди.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловився за розвиток аеропорту "Гостомель" і перетворення його в базовий аеропорт для лоукостів, у тому числі Ryanair.

Залиште свій коментар