Дипломатам нові правила обміну валюти також створюють проблеми

Дипломатам нові правила обміну валюти також створюють проблеми

Нацбанк таки планує спростити правила

Щоб загасити незадоволення Нацбанк нібито планує спростити процедуру обміну.

У Нацбанку міркують, чи не варто таки спростити процедуру обміну валют, яку самі ж і запровадили 23-го вересня. Паспортизація готівкових операцій допомогла призупинити витікання валютної маси з державної скарбниці. Натомість розцвів чорний ринок, і з небуття повернулася професія міняйли.

Пристрій родом із минулого століття - ксерокс - в Україні віднедавна здобув друге життя. Тепер без нього не обміняєш ні долара, ані євро.

Мільйони валютообмінних операцій, стоси невідомо кому потрібних сторінок, які наказано зберігати аж 5 років. У банках подумують, чи не взяти в оренду ангар для складування такої макулатури. Передавати комусь ці документи не можна - банківська таємниця. А контрольним держорганам вони ні до чого: ревізори просто потонуть у цих горах паперу. А вже конфузів за ці два тижні, що діють нові правила, сталося безліч.

"У нас тут, у Києві громадянин Ізраїлю, він працівник посольства, у них немає паспорта. Ми вимушені були дзвонити по телефонах гарячої лінії в Нацбанк і отримувати усний дозвіл на проведення такої операції. Тому що відпустити клієнта, якому потрібно було вкрай здати 200 доларів ми не могли", - розповіла працівниця обмінника.

У Нацбанку у відповідь на всі запитання - відмовчуються. Із кулуарів пояснюють: валютні резерви Нацбанку скоротилися на 3 мільярди доларів нібито через те, що українці активно запасаються валютою в очікуванні нової хвилі кризи. Чи зарадить цьому "диктат ксерокса"? Експерти вважають, що ні. Адже до цього понад половина операцій обміну відбувалось у тіні, стерджують в Асоціації українських банків. Тепер же тіньовикам - і геть роздолля.

Аргумент про те, що українці по сто доларів винесуть всі резерви НБУ - по-дитячому наївний, переконані банкіри. Бо не одну кризу вже пережили. А на великі суми обмінних операцій - одиниці.

Щоб загасити незадоволення Нацбанк нібито планує спростити процедуру обміну. Можуть відмовитись від копіювання паспортІв, але тільки при операціях продажу, а не купівлі валюти. Повернення до колишньої свободи, кажуть, не буде.

Раніше керівництво Нацбанку пообіцяло вже у понеділок, 10 жовтня, внести корективи в процедуру обміну валют. Як повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, одним із пунктів рішення може стати введення максимальної суми валюти, яку можна буде обміняти "по старому" - без паспорта.

Нагадаємо, що однією з причин введення обміну валюти за паспортами був намір НБУ знизити попит на валюту з боку населення (мовляв, якщо ускладнити цю процедуру, багато людей відмовляться від купівлі валюти, яка їм не вкрай необхідна).

Читайте також:

Валюту без паспорта можна обміняти через Facebook

Через обмін валюти за паспортом українці припинять купувати квартири

Паспортизація обміну валюти викликала падіння гривні

Екс-міністр економіки: вимога НБУ пред'являти паспорт в обмінниках - незаконна

Нові правила обміну валюти створюють проблеми дипломатам

Нові правила обміну валюти створюють проблеми дипломатам

Повʼязані теми:

Наступна публікація