Екс-міністр економіки: вимога НБУ пред'являти паспорт в обмінниках - незаконна

Колишній міністр економіки України Володимир Лановий вважає, що нові правила обміну валюти за документами є неконституційними.

Постанова Національного банку щодо вимоги пред'явлення паспорта при купівлі-продажу іноземної валюти порушує права громадян і є неконституційною, вважає екс-міністр економіки України, голова Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

"Це неконституційне розпорядження, і треба його скасовувати, оскільки тут втручаються у приватні права - дані про особу. Відбуватиметься збір інформації про людей, це буде класифікуватися, тиражуватися, можливо, продаватися, використовуватися податковою для того, щоб відстежувати тих, у кого які обмінні операції",- зазначив Лановий, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"Це все незаконно, це все суперечить у першу чергу Конституції. Національний банк може видавати розпорядження, які можуть поширюватися на комерційні банки, а не на відносини цивільного характеру, якими є купівля та продаж товарних цінностей",- заявив екс-міністр.

"На мій погляд, це серйозна юридична помилка тих, хто візував це розпорядження",- підкреслив Лановий.

Нагадаємо, сьогодні набула чинності постанова НБУ яка зобов'язала банки та фінансові установи з 23 вересня здійснювати операції з купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків тільки за умови пред'явлення документа, що засвідчує особу.

Читайте також:

Відсьогодні продати або купити валюту можна лише з документами

При обміні валюти тепер вимагають і ксерокс документів

Валюту в обмінниках продаватимуть тільки за паспортом

Українцям дозволили купувати більше валюти

Українці активно запасаються доларами і євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: