Київ переконує Європу, що вирок Тимошенко є тиском на Росію

Київ переконує Європу, що вирок Тимошенко є тиском на Росію

Київ переконує Європу, що вирок Тимошенко є тиском на Росію / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Представники української влади заявили Європі, що вирок Тимошенко допоможе вирішити країні газове питання.

Представники влади переконували європейців у Брюсселі, що обвинувальний вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко – єдиний спосіб переглянути газові контракти з Росією.

Щоб заспокоїти європейців і пояснити зміст кримінального переслідування екс-прем'єра, українські емісари переконували своїх співрозмовників, що обвинувальний вирок Тимошенко — єдиний порятунок від газового зашморгу Росії, повідомили джерела видання Дзеркадл тижня..

Також, за інформацією видання, тему боргів корпорації ЄЕСУ перед російським Міноборони також порушували на зустрічі президента Віктора Януковича з канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Варшаві.

Янукович, намагаючись переконати Меркель у корисливих мотивах дій екс-прем'єра, повідомив канцлера, що Тимошенко погодилася на невигідні для України газові угоди в обмін на обіцянку росіян закрити справу про борг ЄЕСУ, - запевняють джерла видання.

Але, прихильно налаштувати до себе Меркель Януковичу, скоріш за все, не вдалося. До обговорення нового обвинувачення проти Тимошенко вона готова не була.

"Це що ж виходить, якби в Німеччині діяло таке саме законодавство, як в Україні, то після того як я перестала бути канцлером, мене мої противники цілком могли б засадити у в'язницю, наприклад, за рішення надати багатомільярдну допомогу Греції?" — так міркувала Меркель на зустрічі з Януковичем.

Як відомо, 11 жовтня суд засудив Юлію Тимошенко до 7 років тюремного ув'язнення за перевищення службових повноважень при підписанні газових домовленостей з Росією на початку 2009 року.

СБУ 12 жовтня порушила проти Тимошенко нову кримінальну справу.

Читайте також:

У Януковича запевняють, що вони за демократію

Західні сусіди через Тимошенко висунули Януковичу євроінтеграційний ультиматум

Тягнибок: декриміналізувати "статтю Тимошенко" небезпечно

Захист Тимошенко добиватиметься відсутності "складу злочину"

Газові переговори закінчаться через 10-15 днів

Повʼязані теми:

Наступна публікація