Консул України у Варшаві взяла під опіку дитину загиблого журналіста

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Випадки взяття під консульську опіку дітей громадян України є доволі рідкісними.

Керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса взяла під консульську опіку однорічну Софійку - дитину загиблого у ДТП в Польщі українського журналіста Романа Кісіля, мати якої перебуває у важкому стані в лікарні.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Нам вдалося взяти під консульську опіку маленьку Софійку. Ми забрали її з лікарні і відвезли до Варшави, де вона перебуває з бабусею”,- повідомила консул.

За її словами, взяти під опіку дитину дозволяє 31 стаття консульської конвенції між Україною і Республікою Польща. Вона передбачає, що консульська посадова особа має право взяти під консульську опіку малолітню дитину у випадку, якщо склалася ситуація, під час якої батьки не можуть опікуватися дитиною. В іншому разі дитина могла б потрапити до дитячого будинку і її опікунство мав би встановлювати суд.

За словами консула, випадки взяття під консульську опіку дітей громадян України є доволі рідкісними. Дипломат повідомила, що матір дитини, яка перебуває у важкому стані, вдалося перевезти з міста Радом до Варшави, де вона й надалі перебуватиме на лікуванні.

За її словами, тіла загиблих Романа та його матері Надії буде транспортовано в Україну на початку наступного тижня – у вівторок-середу, після оформлення усіх необхідних документів.

Нагадаємо, у польському місті Ілжа 10 січня під час аварії загинув відомий український журналіст Роман Кісіль.

ВідеоУкраїнський журналіст Роман Кісіль загинув у ДТП у Польщі

Смертельна аварія сталася у місті Ілжа вчора вранці. Разом із колишнім кореспондентом агенції УНІАН, загинула і його 60-річна мати. Тяжкі травми отримала і дружина Романа, зараз вона у реанімації. У машині також була однорічна дитина подружжя, серйозних травм маля не отримало. Причини трагедії зараз встановлює поліція. 

Український журналіст Роман Кісіль загинув у ДТП у Польщі

Залиште свій коментар

Вибір редакції