Мелітопольські льотчики на Іл-76 провели надскладну спецоперацію у Гренландії

Авіатори садили літак на сніг та лід.

З Гренландії додому повернувся екіпаж мелітопольських авіаторів, які в екстремальних полярних умовах рятували данську оборонну базу від замерзання, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Спецоперація "Північний сокіл" тривала майже місяць. Арктична станція Міноборони Данії знаходиться на півночі острова Гренландія, а навкруги - крижана пустеля. Доставити рятувальне пальне в таких умовах - надскладне завдання. Мелітопольський екіпаж виявився єдиним в світі, кому це під силу.

Українцям в Гренландії фактично доводилось виконувати неймовірні речі. У 40-градусний мороз, потужний вітер, посадкова смуга - суцільний лід, ще й коротша, ніж потрібна для посадки ІЛ-76. І такі екстремальні рейси українці виконували щодня.

Ще у 2008 смугу пошкодили і зрештою вкоротили казахські пілоти. Жодних диспетчерів і навігації - садовити літак в таких умовах доводилось, покладаючись на зір і уміння.

"Це укочений сніг, вона слизька для літака, літак сідав з граничною допустимою посадковою вагою на цю смугу, і найбільша складність - його посадити і утримати на смузі під час пробігу", - розповідає заступник командира 25-ї бригади транспортної авіації ЗСУ Євген Шкурат.

Щоразу по тридцять тон, загалом дванадцять екстремальних рейсів. Вильоти українці здійснювали з американської найближчої військової авіабази - за 1200 кілометрів.

"Була й стрілецька підготовка, захист від бактеріологічної зброї, і ми пройшли ось перевірку, два екіпажі, що пройшли оцінку НАТО", - розповідають льотчики.

Мелітопольський екіпаж має найвищий у НАТО рівень кваліфікації. Це означає - можуть виконувати операції у найнесприятливіших умовах. На рахунку українців таких уже вісім. Наступного року спецоперацію у Гренландії найпевніше також виконуватимуть наші.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Українські авіатори повернулися після арктичної спецоперації НАТО

З Гренландії додому повернувся екіпаж мелітопольських авіаторів. В екстремальних полярних умовах хлопці рятували данську оборонну базу від замерзання. Там закінчилося пальне. Велетенський Іл-76 з вантажем українці не лише змогли посадити у крижаній пустелі без жодної навігації, а й зробити аж дванадцять таких рейсів. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: