Мелітопольські льотчики на Іл-76 провели надскладну спецоперацію у Гренландії

Авіатори садили літак на сніг та лід.

З Гренландії додому повернувся екіпаж мелітопольських авіаторів, які в екстремальних полярних умовах рятували данську оборонну базу від замерзання, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Спецоперація "Північний сокіл" тривала майже місяць. Арктична станція Міноборони Данії знаходиться на півночі острова Гренландія, а навкруги - крижана пустеля. Доставити рятувальне пальне в таких умовах - надскладне завдання. Мелітопольський екіпаж виявився єдиним в світі, кому це під силу.

Українцям в Гренландії фактично доводилось виконувати неймовірні речі. У 40-градусний мороз, потужний вітер, посадкова смуга - суцільний лід, ще й коротша, ніж потрібна для посадки ІЛ-76. І такі екстремальні рейси українці виконували щодня.

Ще у 2008 смугу пошкодили і зрештою вкоротили казахські пілоти. Жодних диспетчерів і навігації - садовити літак в таких умовах доводилось, покладаючись на зір і уміння.

"Це укочений сніг, вона слизька для літака, літак сідав з граничною допустимою посадковою вагою на цю смугу, і найбільша складність - його посадити і утримати на смузі під час пробігу", - розповідає заступник командира 25-ї бригади транспортної авіації ЗСУ Євген Шкурат.

Щоразу по тридцять тон, загалом дванадцять екстремальних рейсів. Вильоти українці здійснювали з американської найближчої військової авіабази - за 1200 кілометрів.

"Була й стрілецька підготовка, захист від бактеріологічної зброї, і ми пройшли ось перевірку, два екіпажі, що пройшли оцінку НАТО", - розповідають льотчики.

Мелітопольський екіпаж має найвищий у НАТО рівень кваліфікації. Це означає - можуть виконувати операції у найнесприятливіших умовах. На рахунку українців таких уже вісім. Наступного року спецоперацію у Гренландії найпевніше також виконуватимуть наші.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

ВідеоУкраїнські авіатори повернулися після арктичної спецоперації НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: