"Мені ще треба піднапружитися": Ляшко прокоментував темпи вакцинації в Україні

"Мені ще треба піднапружитися": Ляшко прокоментував темпи вакцинації в Україні

Фото: УНІАН

Наразі першу дозу отримали 17% українців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував темпи вакцинації в Україні та пообіцяв від наступного тижня щеплювати ще більше українців.

Про це 16 липня він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Мені ще треба піднапружитися і збільшити темпи охоплення щеплень, щоб виконати задекларовані 10 млн щеплень за 100 днів роботи. Ми рухаємося в цьому напрямку. Ми нарощуємося. Від наступного тижня буде ще більше... На сьогодні ми провакцинували однією дозою 17% дорослого населення країни", - повідомив очільник МОЗ.

Він зазначив, що, наприклад, у Британії одну дозу мають понад 50% дорослого населення, але там реєструють і велике інфікування. Але є плюс: серед вакцинованих досить мала кількість захворівших, а серед інфікованих вакцинованих - маленька кількість тих, хто потрапляє до лікарні. Серед захворівших десь до 20% було тих, хто отримав одне щеплення і набагато менше тих, хто мав два щеплення. Серед всіх госпіталізованих відсоток тих, хто був вакцинований, не перевищив 8%, додав Ляшко.

Міністр наголосив, що наразі вакцинація в Україні добровільна і безоплатна і роботодавці не можуть вимагати від свої співробітників робити щеплення.

"Кожен, хто з роботодавців встановлює вимоги, повинен узгоджувати це в колективному договорі зі співробітниками. З одного боку, ми підтримуємо такі ініціативи, бо вони дозволяють вакцинуватися і запобігти спалаху. З іншого боку - ми правова держава і повинні рухатися в межах того законодавства, яке діє в Україні зараз", - пояснює Ляшко.

Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу в Україні розпочалася 24 лютого. Станом на 16 липня загалом проведено 3 899 890 щеплень, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 360 256 українців.

Раніше начальник Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у Києві Олег Рубан заявив, що в Україні можуть запровадити обов'язкову вакцинацію від коронавірусу у разі ухвалення відповідного рішення головним державним санітарним лікарем України Ігорем Кузіним.

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Яка ситуація з COVID-19 і вакцинацією зараз в Україні – міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація