Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Монтян готує апеляцію на вирок скандальному Коцабі

Захист не погоджується з тим, що чоловіка визнали винним навіть за одним пунктом звинувачень.

Скандальний івано-франківський блогер і журналіст Руслан Коцаба отримав 3,5 роки замість 13 років ув'язнення, котрих вимагала прокуратура. Суд виправдав обвинуваченого за статтею про державну зраду, однак визнав винним у перешкоджанні діяльності армії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Докази вини перевірялися у судовому засіданні, і, на мою думку, як представника сторони обвинувачення, знайшли своє повне підтвердження", - заявив державний обвинувач у справі Володимир Грищук.

Із позицією правоохоронців сам Коцаба категорично не згодний. Каже, ніякої провини на ньому немає – він лише використав своє право на свободу слова.

"Я нічого не вкрав, я нікого не вбив. Хотів просто проінформувати людей, нормальних, мирних людей про те, що твориться на сході", - заявив він.

Відео Вирок у справі журналіста та блогера Руслана Коцаби оголосив суд Івано-Франківська

У репортажах з Донбасу та коментарях російським пропагандистам судді складу державного злочину не вгледіли та пристали на трактування Коцаби – реалізація права на свободу слова. Якби чоловік не зняв ролик із закликом ухилятися від мобілізації, він би вийшов із зали суду виправданим.

"Свідки казали, що вказане звернення має деструктивний вплив на діяльність ЗСУ. Оскільки українці, які знали Коцабу як учасника подій на Майдані, під впливом його авторитету формували думку щодо мобілізації", - мотивувала вердикт суддя Івано-Франківського міського суду Наталя Деркач.

Хоча вирок виявився набагато м'якшим, ніж просило обвинувачення, адвокати Коцаби ним не задоволені. Вони вважають, що їхній підзахисний взагалі не винен.

"Починаємо негайно писати апеляцію. Єдина наша мета – якомога швидше закінчити цей балаган в українських судах і плавно переміститися до Європейського суду. Скарга наша прийнята там ще на початку квітня", - заявила адвокат Тетяна Монтян.

Коцаба вже провів у СІЗО 15 місяців. Якщо вирок міського суду залишиться без змін, із урахуванням "закону Савченко" йому залишилося сидіти менше року. Чи оскаржуватиме вирок прокуратура, наразі невідомо.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції