На колаборантів Росії безвіз поширюватися не буде - Клімкін

Він запевнив, що зі спецслужбами розроблені схеми для попередження в'їзду бойовиків на територію ЄС.

Українці, які проживають на окупованих територіях, залишаються громадянами держави, тож на них теж буде поширюватися право отримання біометричного паспорта.

Про це повідомив глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Ми маємо про них турбуватися, маємо створювати для них стимули. Але ті, хто працює з окупаційними владами, ті, хто отримує нелегальні документи, вони порушують те, що для нас дійсно важливе, а це - українські закони. Таких будемо відсіювати", - зазначив Клімкін.

Він додав, що зараз вже працює фільтр, який допомагає відсіяти порушників. Також розроблюються інші схеми разом із спецслужбами, які поставлять під контроль питання отримання біометрики. Крім того, ця проблема обговорювалася і з представниками ЄС.

"Так, щоб усі ці колаборанти, які працюють з російською владою, просто потоком пішли в Європейський Союз, так не буде", - наголосив міністр.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці з 11 червня отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

ВідеоПавло Клімкін розповів, як уникнути проблем на кордоні з ЄС

Залиште свій коментар