Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Не повертаймося до часів Пшонки": Луценко про відмову звільняти Холодницького

За його словами, наступного тижня КДКП оприлюднить причини такого рішення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що лише Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів була вповноважена виносити догану чи рекомендувати звільнення керівника САП Назара Холодницького.

Про це він заявив сьогодні, 2 серпня, під час брифінгу.

"Цей орган виніс рішення не таке, про яке я клопотав, але якщо ми хочемо запровадити нові інституції, ми маємо з повагою ставитися до одностайного рішення КДКП - про те, що вони не вбачають можливості звільнення Холодницького", - заявив Луценко.

Він також зазначив, що наступного тижня КДКП оприлюднить причини такого рішення. Генпрокурор додав, що «це ще не кінець історії», і якщо буде звернення директора НАБУ Ситника про бажання оскаржувати цю справу, то КДКП надасть таке рішення і її можна буде оскаржити в законом встановлених інстанціях.

"Якщо надійдуть інші звернення щодо ймовірних порушень пана Холодницького, то вони будуть розглянуті так само і в такому ж порядку", - пояснив Луценко.

За його словами, закон один для всіх і без винятків для генпрокурора. "Закон полягає в тому, що Луценко не повинен приймати рішення, інакше ми всі повернемося назад до пам’ятного Пшонки", - наголосив він.

Очільник ГПУ повідомив, що як тільки до нього дійде рішення КДКП він підпише наказ про те покарання для Холодницького, яке визначила КДКП. Також він додав, що у ГПУ не готували проект підозри Холодницькому.

"У підрозділах Генеральної прокуратури не готували проект підозри Холодницькому. Ця справа знаходиться в слідстві СБУ, вона переведена туди, тому що прокуратура втратила право слідства за нововиявленими справами, якщо слідство СБУ буде вбачати можливість винесення підозри Холодницькому я, як Генпрокурор, їх підтримаю", - додав Луценко.

Прокурор наголосив на вагомості підстав для того, щоб обвинувачувати когось в кримінальному правопорушенні, а не дисциплінарному.

"Щоб обвинувачувати когось у впливі на свідка, який має дати завідомо неправдиві покази, треба встановити, що ці покази були дійсно завідомо неправдиві. Якщо пан Холодницький спілкується зі свідком, а потім свідок дає, як хтось вважає, неправдиві покази, то треба це довести", - підсумував він.

Також, за його словами, наразі є багато звинувачень у розголошенні інформації, тому посадові особи ГПУ, НАБУ, САП, СБУ, МВС і всіх інших правоохоронних органів мають припинити позаслужбове "один на один" спілкування зі свідками і фігурантами справи і навіть з журналістами чи депутатами.

ВідеоІз доганою, але при посаді. Комісія прокурорів відмовилася звільняти Холодницького

Комісія прокурорів відмовилася звільняти керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Усунути чиновника вимагали два відомства - НАБУ та ГПУ. Після місячного прослуховування Холодницького в кабінеті йому закидають передавання інформації підозрюваним у корупції, тиск на свідків, колег та суддів. Утім, заслухавши звинувачення, рада прокурорів обмежилася доганою Холодницькому. 

Із доганою, але при посаді. Комісія прокурорів відмовилася звільняти Холодницького

Раніше Холодницький, якого закликають добровільно звільнитися, пішов у тривалу відпустку. Він пробуде у відпустці півтора місяці – з 30 липня по 13 вересня.

Нагадаємо, 30 березня генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з проханням розглянути питання звільнення керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Йому закидають передавання інформації підозрюваним у корупції, тиск на свідків, колег та суддів. Майже через півроку, 26 липня, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відмовилася звільнити Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У посольстві США в Україні та "Transparency International" закликали Холодницького добровільно піти у відставку заради збереження репутації своєї установи. Очільник НАБУ Артем Ситник пообіцяв оскаржити рішення комісії. 

Вибір редакції