Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий "Синій кит". Україною шириться вбивча гра з завданнями для дітей

Днями одна з жертв "групи смерті" ледь не загинула під Києвом.

В Україні поширюється нова небезпечна дитяча гра "Червона сова".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив уповноважений президента України з питань прав дитини Микола Кулеба.

"Принцип гри такий самий, як і у сумнозвісних "Синіх китів". Спочатку дітей заманюють в гру. Надсилають їм посилання, за яким потрібно перейти (воно ніби викидає помилку). Але завдяки цьому посиланню "куратори" дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання – її шантажують, що знають адресу і приїдуть до неї на "розбірки", - розповів він.

ВідеоСмертельні ігри: в Україні з’явились небезпечні інтернет-спільноти самогубців

За словами Кулеби, серед основних завдань, які мають виконувати діти, - постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також дивитися психоделічні відео посеред ночі.

"Після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається з психікою дітей. А ще аудіо з "потойбічного світу", - додав правозахисник.

Він також розповів, що днями через цю гру ледь не загинула 14-річна дівчинка Лера з Києва, яка через декілька днів після зникнення знайшлась в іншому місті - Умані.

"Знайомі дівчинки повідомили, що вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією у кишені для подальших дій. За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра "Червона сова". Чекаємо підтвердження", - наголосив Кулеба.

Окремо правозахисник дав декілька порад батькам, як захистити своїх дітей та врятувати їх від смертельної гри.

"Батьки, звертайте увагу на поведінку дітей. Основні поведінкові ознаки участі дитину у "групах смерті" такі: відчуженість, втома, постійно хоче спати, сидить в мережі посеред ночі, з’являються порізи на руках. Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї! Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога!" - написав він.

НЕ СПАТИ 12 ДНІВ! В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова». Принцип гри такий самий, як і у сумноз...

Опубликовано Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба 6 декабря 2017 г.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Українська кіберполіція виявила майже 1000 "груп смерті" та попередила понад 10 спроб суїциду.  Боротися з небезпечною грою вирішили і пересічні українці. У Миколаєві студент зімітував самогубство, аби виявити одного з кураторів групи смерті "Сині кити". Хлопець разом з друзями вирішив боротися з людьми, які через соцмережі доводять дітей до самогубства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції